Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
NOTOS ÖYKÜ DERGİSİ SAYI: 80 ŞUBAT - MART 2020 (  )
Notos Öykü Dergisi Sayı: 80 Şubat - Mart 2020
NOTOS ÖYKÜ DERGİSİ SAYI: 80 ŞUBAT - MART 2020 (  )
Barkod
: 3990000096548
Basım Yılı
: Ocak 2020
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19.5 x 27 (cm)
Sayfa Sayısı
: 144
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
25,00
İndirimli Fiyatı
20,00
Kazanılan Puan
60 NP
Bu ürünü 65 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Yüzyılın 40 Oyunu

Notos’un 14. Büyük Soruşturması

• Charles E. May: Öyküler Neden Vazgeçilmezdir ve Neden Pek Az Okunur

• Semih Gümüş: Düzyazının Değiştiği Anlar

• Zeynep Bengü: Sade Bir Ruh, Görkemli Bir Ressam: Séraphine Louis

• Atilla Birkiye: Hayattan Sayfalar ve Kusturica

Edebiyatımızın önde gelen dergilerinden Notos, her yıl farklı bir konuda düzenlediği geleneksel yıllık soruşturmalarının on dördücüsünün sonuçlarını Şubat-Mart, 80. sayısında açıkladı. Bu yılki soruşturmanın konusu, tiyatro dünyasının dışındaki herkesin büyük ölçüde ilgi alanı dışında kalan oyunlar. Oyun metnini bir edebiyat türü olarak öne çıkarma düşüncesi, hem okurların nitelikli metinlerle içli dışlı olmasını hem de farklı alanlarda verimleri olan yazarların okuma ve yazma biçimlerine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Klasik ve geleneksel oyunlardan şimdiki zamanların yenilikçi anlayışlarına nereden başlanıp neler öne çıkarılmalı? Bunu kolaylaştırmanın yollarından biri, kılavuzlar oluşturmaktır. Bu amaç doğrultusunda düşünülen Yüzyılın 40 Oyunu soruşturması 237 yazar, yönetmen, oyuncu, dramaturg, çevirmen ve editörün yer aldığı önemli bir kamuoyunun seçimlerini yansıtıyor. Dosya kapsamında Ayşegül Yüksel, Dikmen Gürün, Esra Dicle ve Şâmil Yılmaz’ın yazılarının yanında Onur Aşkın ve Seda Mit’in desenleri yer alıyor.

Notos’un bu sayısında tiyatro dünyamızın adı apayrı bir yerde tutulması gereken yazarlarından ve emekçilerinden Seçkin Selvi ile bir söyleşi var. Notos’un ikinci söyleşisi ise çağdaş sanat-edebiyat tartışmalarının odaklarından biri olan ve Türkçede de yayımlanan Avangard Kuramı kitabının yazarı Peter Bürger ile.

Bir Yazarın Seçtikleri bölümünde Deniz Gezgin okurların ve yeni yazarların okumasını zorunlu gördüğü kitapları; Suzan Samancı da en çok etkilendiği yazarı nedenleriyle birlikte Notos’a anlatıyor.

Serkan Boyacıoğlu, Nurhan Suerdem ve Arzu Uçar kısa sorulara kısa yanıtlarla kendi yazarlık serüvenlerini ve yayımlanan son kitaplarını anlatıyor.

Notos’un 80. sayısında öyküleriyle yer alan yazarlar: Claire Keegan, Remzi Karabulut, Sedat Demir, Doğuş Benli, Bahar Yaka, Gönül Ocak, Ceren Tan, Çağdaş Küçük, Ayşe Özlem İnci, Batıkan Köse, Alev Sönmez, Emine Acar, Tuğçe Yaşar.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: