Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
NORMAL DOĞUM VE SONRASI DÖNEM ( EBELER VE EBELİK ÖĞRENCİLERİ İÇİN )
Normal Doğum ve Sonrası Dönem
NORMAL DOĞUM VE SONRASI DÖNEM ( EBELER VE EBELİK ÖĞRENCİLERİ İÇİN )
Barkod
: 9786059528924
Basım Yılı
: 2018
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 518
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
107,00
İndirimli Fiyatı
80,25
Kazanılan Puan
225 NP
Bu kitabı 13,38 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 263 kişi görüntüledi.

Ebeligˆin profesyonel bir meslek olarak, kendi bilimsel bilgi birikimini olus¸turması, ebe- lik bakımı ve uygulamalarını bilimsel bilgiye dayalı gerc¸ekles¸tirmesi son derece o¨nem- lidir. C¸u¨nku¨ ebelik, sagˆlıgˆa ilis¸kin bu¨tu¨ncu¨l ve insancıl yaklas¸ım ile sagˆlık hizmetleri kapsamında, sagˆlıgˆın degˆerlendirilmesi, kapsamlı bilgi ve becerileri ile tu¨m kadınları gebelik o¨ncesi, gebelik, dogˆum, dogˆum sonrası su¨rec¸lerde ve yenidogˆanın, ailenin ve ic¸inde yas¸adıgˆı toplumun degˆerlendirmesinde ku¨ltu¨rel bakıs¸ ac¸ısı ile birlikte yeterlilikle- re dayalı yaklas¸ımları olan dinamik ve o¨zerk rolleri olan bir alandır.


U¨lkemizde Ebelere o¨zgu¨ yazılan Tu¨rkc¸e kitap sayısı yeterli degˆildir. Lisans egˆitiminin tu¨- mu¨nu¨ kapsayacak anadilde bir kaynagˆa gereksinim oldugˆu du¨s¸u¨ncesinden yola c¸ıkarak do¨rt kitaptan olus¸an (“Dogˆum O¨ncesi Do¨nem-I, “Dogˆum O¨ncesi Do¨nem-II”, “Normal Dogˆum ve Sonrası Do¨nem”, “Riskli Dogˆum ve Sonrası Do¨nem”) eserin ebelik lisans programının tu¨mu¨nu¨ kapsamasına ve o¨gˆrencilerinin egˆitimi ic¸in gereksinim duyacakları tu¨m bilgileri bu kitapta bulabilmesine o¨zen go¨sterdik.
Kitabın ic¸erigˆi, hem u¨lkemizdeki Ebelik Lisans Ulusal C¸ekirdek Egˆitim Mu¨fredat Prog- ramındaki (EUC¸EP) konu bas¸lıklarını destekleyecek hem de ulusal/uluslararası gu¨ncel konulara uygun gereksinimler dogˆrultusunda planlandı. Kitap, o¨ncelikle Tu¨rkiye de he men tu¨m ebelik bo¨lu¨mlerinden o¨gˆretim elemanlarının katılımı ile daha sonra hems¸irelik bo¨lu¨mleri ve alanında uzman digˆer sagˆlık profesyoneli o¨gˆretim elemanları tarafından zengin ve farklı bakıs¸ ac¸ıları ile ders kitabı o¨zelligˆinde hazırlandı. Kitap bu ac¸ıdan bir ilk olma o¨zelligˆine sahiptir.


Kitaba yo¨nelik gelebilecek her tu¨rlu¨ eles¸tiri ve o¨neriler bizler ic¸in c¸ok degˆerli olacaktır. Ebelik lisans egˆitiminde ve bilgilerde olabilecek degˆis¸iklikler ve o¨neriler dikkate alınarak kitabın belli periyotlar ile gu¨ncellenmesini planlıyoruz.
Kitabın EUC¸EP mu¨fredatına uygun, nitelikli ve kapsamlı hazırlanmasında katkıları olan bo¨lu¨m yazarı o¨gˆretim u¨yelerine ve kitap yayın evine o¨zenli ve ciddi c¸alıs¸malarından dolayı tes¸ekku¨r ediyoruz.
Kitabın u¨c¸u¨ncu¨ bo¨lu¨mu¨ olan “Normal Dogˆum ve Sonrası Do¨nem” kitabı, ulusal c¸erc¸eve- de ebelik lisans egˆitimine o¨nemli bilimsel katkı sagˆlayacagˆına ve o¨zellikle bu alanda c¸a- lıs¸an ebelerin, ebelik lisans ve lisansu¨stu¨ o¨gˆrencileri ile akademisyenlerine yararlanacagˆı o¨nemli bir kaynak olacagˆını du¨s¸u¨nu¨yoruz.


Bizler, ebelerin, kadınların, bebeklerin ve ailelerin yas¸amlarına yapılabilecek katkılara tutkuyla inanıyor, kitabın tu¨m okuyuculara yararlı olmasını diliyoruz.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: