Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
NİNOVA VE KALINTILARI KÜRDİSTAN’IN KELDANİ HIRİSTİYANLARI, YEZİDİLER YA DA ŞEYTANA TAPANLARIN ÜLKESİNE BİR GEZİ ESKİ ASUR’UN TÖRE VE SANATLARININ ARAŞTIRILMASI (  )
Ninova ve Kalıntıları Kürdistan’ın Keldani Hıristiyanları, Yezidiler ya da Şeytana Tapanların Ülkesine Bir Gezi Eski Asur’un Töre ve Sanatlarının Araştırılması
NİNOVA VE KALINTILARI KÜRDİSTAN’IN KELDANİ HIRİSTİYANLARI, YEZİDİLER YA DA ŞEYTANA TAPANLARIN ÜLKESİNE BİR GEZİ ESKİ ASUR’UN TÖRE VE SANATLARININ ARAŞTIRILMASI (  )
Barkod
: 9789757112778
Basım Yılı
:
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 20 (cm)
Sayfa Sayısı
: 569
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
23,15
İndirimli Fiyatı
17,36
Kazanılan Puan
52 NP
Bu ürünü 701 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

“Yunus’a Rabbin şu sözü geldi: Kalk, Nineve’ye, o büyük şehre git. . .

Ve Yunus kalktı ve Rabbin sözüne göre Nineve’ye gitti. Nineve çok büyük bir şehirdi; genişliği üç günlük yoldu. Ve Yunus şehre girmeğe başladı, bir günlük yol yaptı ve çağırıp dedi: Daha kırk gün var ve Nineve yıkılacak. . .

Rab dedi. . .

Nineve için, o büyük şehir için acımıyayım mı?

Kitab-ı Mukaddes’teki birçok mesele konu olan “eski günlerden beri suların havuzu“ diye nitelenen uygarlıkların beşiği, görkemli bir şehir. “Ateş orada seni yiyip bitircek; kılıç seni kesip atacak“ sözleriyle Tanrının gazabına uğramış lanetli şehir; Ninova. Üç bin yıl boyunca kuşaktan kuşağa gelmiş bitmez bir efsane. (. . .

)

İnsanoğlunun en eski hayali Şark’taki Eden, yani Cennet Bahçesi, tüm Yukarı Mezopotamya’yı sulayan bereketli Fırat ve Dicle, dağların arasından kavisler çizerek akan Zap ve Habur, üç yüz arşın uzunluğunda, elli arşın genişliğinde ve otuz arşın yüksekliğinde olan Nuh’un gemisi, Tanrı’nın gazabına uğramış insanoğlunun bir tufanla yokolması, yedi ay, on yedi gün boyunca hep sular üstünde kalan ve sonra Cudi’nin doruklarına inen insan ve hayvan soyunun kurtarıcısı gemi, ağzında yeni koparılmış bir zeytin yaprağıyla gemiye dönen güvercin, çoğalmaya başlayan Nuh soyu, Nuhoğullarının kurduğu şehirler, Babil, Ur, Erek, Akkad, Kalne, Aşur, Kalah, Reseni ve Ninova. (. . .

)

Üç bin yıllık bir tarihi içeren tüm bu merak, araştırma ve gezilere son noktayı koyan, Ninova’yı yeniden tarih sahnesine çıkaran ve bir efsaneyi gerçek bir tarih haline getiren Austen Henry Layard oldu. Rivayetlerin gizemli seslerine sığınarak, el yordamıyla bulunan ve büyük serüvenlerle İngiltere’ye, British Museum’a taşınan o insanlık hazineleri, çağdaş arkeolojinin de temellerini oluşturdu.

Layard bize şunu öğretti; harabelerden yükselen sesler bize ait geçmişin sesleridir. Geçmişin seslerini duymayan, geleceğin sesini duyamaz.

Harabelerden yükelen seslerin kaybı, vicdani ve ahlaki çöküntüdür.
- Mehmet Uzun

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: