Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
MÜZİĞİN KÖKENİ ÜZERİNE ( MÜZİĞİN ETİMOLOJİSİ, ONTOLOJİSİ, TANIMI, OLUŞUMU, BAĞLAMLARI VE İŞLEVLERİ ÜZERİNE BİR DEĞERLENDİRME )
Müziğin Kökeni Üzerine
MÜZİĞİN KÖKENİ ÜZERİNE ( MÜZİĞİN ETİMOLOJİSİ, ONTOLOJİSİ, TANIMI, OLUŞUMU, BAĞLAMLARI VE İŞLEVLERİ ÜZERİNE BİR DEĞERLENDİRME )
Barkod
: 9786054942800
Basım Yılı
: Haziran 2015
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13 x 20 (cm)
Sayfa Sayısı
: 108
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%35 İNDİRİM
Liste Fiyatı
17,69
İndirimli Fiyatı
11,50
Kazanılan Puan
34 NP
Bu ürünü 932 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Yeryüzünde kendi kimliğini, beğenilerini, kültürünü, bilişsel durumunu, paradigmasını müzik sanatıyla ifade etmeyen bir insana bu zamana kadar rastlanmış mıdır acaba? Çoğu zaman bir dinsel seremoninin anlam yüklü sözlerine ve seslerine, bir annenin çocuğuna söylediği ninniye, bir kadının yaktığı ağıta, bir yayanın ıslığına, bir gencin sevgilisine yaptığı kura, kendisine gönül koymuş bir eşin ya da dostun buruk sözcüklerinin içerisine döşediği bir ezgiye oldum olası öyle bir saklanmıştır ki, onu çoğu zaman saklandığı yerden çekip çıkarmak, müzikologlar için şaşkınlıkla dolu bir hazza neden olmuştur. Buradaki çabamız bir anlamda müziğin etimolojik kökenine, tanımına, ontolojik varlığına, doğuşuna, farklı bağlamlarına ve değişen dünyadaki toplumsal cinsiyet rolleriyle koşut olarak değişen müziğin algılanış biçimine ilişkin bir analiz çabasıdır. Müzik yalnızca bestelenerek ve icra edilerek üretilen değil, aynı zamanda üzerinde filozofça düşünülen bir fenomendir. Müzik fenomeninin bu yönü, özellikle Türkiye’de görmezden gelinmiştir. Bu nedenle biz, kendi memleketimizde müzikolog olmaktan çok sıkıntı çektik. Müzikolojinin Türkiye’de olgunlaşması, değerinin ve anlamının kavranabilmesi dileğiyle. . .

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: