Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
MUTLU KOYUNLARIN PEŞİNDE ( BABAMLA KONUŞMALAR )
Mutlu Koyunların Peşinde
MUTLU KOYUNLARIN PEŞİNDE ( BABAMLA KONUŞMALAR )
Barkod
: 9789752499591
Basım Yılı
: Mart 2018
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 102
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 3-5 iş günü temin
%17 İNDİRİM
Liste Fiyatı
10,00
İndirimli Fiyatı
8,30
Kazanılan Puan
25 NP
Bu ürünü 235 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

“Babasının dediği gibi hayatta herkesin bir hikayesi varsa bu çocuğunki de olmalıydı elbette ama neydi ve nasıldı kimbilir. Bu çocuk, tek başına sürekli içinden konuşuyor olmalıydı. Ondan, gelecekte büyük bir yazar olabilirdi. Sonra, onun hikayesini kendisi tamamlamaya karar verdi. Tamamlayacak ve hayalinde çoban çocuğun hikayesini oluşturacak, sonra da bunu defterine yazacaktı. Ama şimdilik bu onu bir yazar yapmasa da olurdu. Bunun için henüz erken diye düşündü kendi kendine gülümseyerek. “

Mutlu Koyunların Peşinde, kitap okumayı ve düşünmeyi çok seven babasıyla oldukça güçlü bir sevgi ilişkisi içerisindeki bir kız çocuğunun derin sorularının etrafında gelişen bir yolculuğu anlatıyor.

Öncesinde, babasının, kütüphanesinde bulamadığı kitapları bulmasına yardımcı olmak için kendi buldukları Kitap Bulmaca oyununun içindeki kitap ve yazarlarla yapılan yolculuk, sonrasında bir tren yolculuğuyla devam ediyor.

İçinde Nietzsche, Dostoyevski, Yakup Kadri, Sabahattin Ali, Refik Halit, Stefan Zweig geçen ve satır aralarında çocukların ciddiye alınması gerektiğini söyleyen bir ilk eser.

Bu yolculuk, sadece bir yerden bir yere yapılan, güzel manzaralar ve tatlı yorgunluklar eşliğindeki bir seyahattan çok daha fazlasını içeriyor. Yol boyunca karşılaşılan mutlu ve mutsuz insanların hikayelerini ve insanların ancak birbirilerinin hikayelerinde yaşayarak var olabilen varlıklar olduğunu dile getiriyor bir çok ruhundan yansıyan saf ve masum halleriyle.

Mutlu Koyunlar Peşinde, mutlu ve mutsuz iki koyun çobanı çocuğun, tren camından görünen ruh hallerini Aylin’in kendi hikayesine katmasının şiirsel bir ifadesi.

Yazar olmak isteyen bir çocuğun ilk arayışlarının çocuk ruhunda dile gelmesi ve başka insanların acılarına olan bağlanışın insanın kendisine giden yoldaki içsel yolculuğuna çağrı.

Mutlu Koyunların Peşinde, en büyük yolculuğun başka insanların kalplerinden geçtiğini düşündüren bir hikaye.

Çocuk Kitapları Enstitüsü’nün bu ilk kitabının, geleceğin büyük yazarlarının kitapla dost olmalarına ve başka insanların hikayelerini kendilerinin kılmalarına katkı sağlaması dileğiyle sunuyoruz.

Dileriz, kitapta olduğu gibi geleceğin ülkesinde Mutlu koyunların ve tabiatın, kuşların ve ağaçların, şırıl şırıl derelerin ve yemyeşil çimenlerin peşinden mutlulukla giden, kendi yollarını bulmak için kendi sorularını soran çocuklarımız için fazlasını yapabiliriz.

Çocuklarımıza verebileceğimiz en güzel hediye edebiyattır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: