Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
MÜTESELSİL SORUMLULUK (ÖZELLİKLE TBK MD.61 VE MD.162 VD. HÜKÜMLERİ BAĞLAMINDA) ( MÜTESELSİL SORUMLULUK (ÖZELLİKLE TBK MD.61 VE MD.162 VD. HÜKÜMLERİ BAĞLAMINDA) )
Müteselsil Sorumluluk (Özellikle TBK md.61 ve md.162 vd. Hükümleri Bağlamında)
MÜTESELSİL SORUMLULUK (ÖZELLİKLE TBK MD.61 VE MD.162 VD. HÜKÜMLERİ BAĞLAMINDA) ( MÜTESELSİL SORUMLULUK (ÖZELLİKLE TBK MD.61 VE MD.162 VD. HÜKÜMLERİ BAĞLAMINDA) )
Barkod
: 9789750232978
Basım Yılı
:
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 17x25 cm
Sayfa Sayısı
: 248
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-2 iş günü temin
%10 İNDİRİM
Liste Fiyatı
99,00
İndirimli Fiyatı
89,10
Kazanılan Puan
267 NP
Bu ürünü 488 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Hukuki yaşamda her yerde karşımıza çıkabilecek nitelikte olan müteselsil sorumluluk, birlikte borçluluk türlerinden birini teşkil etmektedir. TBK md. 162 vd. hükümlerinde düzenleme alanı bulan müteselsil borçluluğun, sorumluluk hukuku özellikle de haksız fiil hukukundaki görünümü olan TBK md. 61 vd. kapsamındaki müteselsil sorumluluk, hukuki yaşamda sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

Uygulamada da artan bir biçimde, müteselsil sorumluluğun söz konusu olduğu durumlarla karşılaşılmaktadır. Bu kapsamda müteselsil sorumluluk büyük bir önemi haiz olmasına rağmen, öğretide müteselsil sorumluluğa özgü ortaya çıkan hukuki sorunların detaylı bir biçimde irdelendiği bir çalışmanın eksikliği görülmektedir.

Özellikle BK değişikliğinden sonra birçok tartışmalı konu açıklığa kavuşturulmayı beklemektedir. Bu doğrultuda eBK'nın yürürlükte bulunduğu dönemde öğreti ve yargı kararlarınca benimsenen eksik-tam teselsül ayrımı, sağlam bir temele kavuşturulmadığı için TBK ile isabetli bir biçimde kaldırılmıştır. Bununla birlikte söz konusu ayrımın ortadan kaldırılmasından sonra yeni durumda rücu ilişkisi, bireysel indirim sebeplerinin dış ilişkide ileri sürülüp sürülemeyeceği, dış ilişkide ve denkleştirme ilişkisinde (iç ilişki) zamanaşımı problemleri, irdelenmesi gereken hukuki sorunların başında gelmektedir.

Söz konusu çalışmada TBK ile bu alanda yapılan değişiklikler sonucu ilgili hükümler detaylı bir incelemeye tabi tutulmuş, bununla birlikte öğretideki tartışmalı konuların çözümüne katkı sağlamak amaçlanmıştır.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: