Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
MUSTAFA SUPHİ DESTANI (  )
Mustafa Suphi Destanı
MUSTAFA SUPHİ DESTANI (  )
Barkod
: 9789944610452
Basım Yılı
: Eylül 2012
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 93
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-7 iş günü temin
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
9,26
İndirimli Fiyatı
7,87
Kazanılan Puan
24 NP
Kategoriler
Bu ürünü 289 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Nâzım Hikmet, Onun, ya da onların onbeşlerin destanlarını her sanatçıdan önce yazmak isterdi. Ne yazık ki felek ona bu konuda yar olmadı. Ancak, onları her düşündükçe kalbine on beş kara saplı bıçağın saplandığını duyar, dişlerini gıcırdatırdı. Bu onur, çok ilerdeki bir kuşaktan yetenekli bir şaire, Ataol Behramoğluna nasip olacakmış!() Ataol Behramoğlu salt bir destan yazmadı. Yaşam öğesi yitip gitmiş olan bir devrim kurbanının canlanmasına yardım edecek bir çok değerli bilgiyi de yıllarca süren araştırıcı zekâsıyla bulup, yerli yerine koymuştur. (Hasan İzzettin Dinamo, Gerçek, 17 Aralık 1979. )

Değişik bir yöntem var Destanda. Bu yönteme diyalektik kurgu diyorum. Ürünün başarısında önemli bir nokta da bu. Karadeniz betimlemesiyle başlayan Destan, diyalektik kurgunun etkisiyle dalga dalga ilerliyor. Sağlam, tutarlı bir kurgunun üstünde yükseliyor. (Cengiz Gündoğdu, Demokrat, 18 Mart 1980. )

Mustafa Suphi gibi Türkiye sosyalizminin en önemli kişilerinden birinin yaşamını destanlaştırma girişiminde ozanın kuru bir öğreticiliğe(didaktizme) düşme, konusuna duygusal açıdan yaklaşarak salt bir övgü düzeyinde kalma ve serbest nazmın kurduğu nesirleşme tuzağına düşme dokuncalarını(tehlike) alt etmesi gerekiyor. Bu açıdan bakıldığında Ataol Behramoğlu işinin üstesinden gelmiş. (Kemal Bek, Edebiyat Cephesi, 1-15 Mayıs 1980. )

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: