Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
MUKAVEMET PROBLEMLERİ CİLT - 2 (  )
Mukavemet Problemleri Cilt - 2
MUKAVEMET PROBLEMLERİ CİLT - 2 (  )
Barkod
: 9789755113630
Basım Yılı
:
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 20 (cm)
Sayfa Sayısı
: 348
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%23 İNDİRİM
Liste Fiyatı
80,00
İndirimli Fiyatı
61,60
Kazanılan Puan
185 NP
Bu ürünü 375 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

İki cilt olarak yazılan bu kitap mühendislik fakültelerinde okutulan mukavemet derslerine yardımcı olmak amacı ile hazırlanmıştır. Kitapların içinde çok sayıda çözümlü problem bulunmaktadır. Ayrıca her iki ciltte bütün bölümlerin başına konu ile ilgili temel bilgileri ve formülleri içeren bir özet kısmı konulmuştur.

Birinci cilt; gerilme ve şekil değiştirme analizi, gerilme şekil değiştirme bağıntıları, kırılma hipotezleri, kesit tesiri diyagramları, normal kuvvet, kesme kuvveti, burulma,

Eylemsizlik momenti ve basit eğilme Konularını içermektedir, İkinci Cilt ise, kesmeli eğilme, elastik eğri, normal kuvvet ve eğilme, diğer bileşik mukavemet halleri, enerji yöntemleri ve burkulma konularını içermektedir.

Bu cilt daha çok Mukavemet 2 dersinde işlenen konularını kapsamakla birlikte, “Statik­Mukavemet“ veya bütün mukavemet konularının okutulduğu tek yarıyıllık “Mukavemet“ dersinde işlenen Elastik Eğri ve Burkulma konularında da öğrencilere yardımcı olacaktır.

Bu cilt daha önce Beta Basım Yayın Dağıtım A. Ş. tarafindan basılmıştır. Bu kez Birsen Yayınevi tarafindan basılan ikinci ciltte; özet konulara ve problemlere önemli eklemeler yapılmış ve ayrıca mutlak (SI) birim sistemi kullanılmıştır. Bu ciltteki; kesmeli eğilme ve enerji yöntemleri bölümleri Prof. Dr. Mehmet Bakioğlu, elastik eğri ve burkulma bölümlerini Prof. Dr. Hasan Engin, normal kuvvet ve eğilme ile diğer bileşik mukavemet halleri bölümleri ise Doç. Dr. Necla Kadıoğlu tarafindan yazılmıştır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: