Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
10 Roman
2017 Çok Satan
2018 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hemingway Kitap
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
KÜLTÜR
KÜLTÜR
Mutlaka Okunması Gereken 20 Kitap
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
MÜHENDİSLER İÇİN ERGONOMİ İŞBİLİM (  )
Mühendisler İçin Ergonomi İşbilim
Yorumları oku
%13 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16.5 x 23.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 620
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 48,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 41,76 TL
Kazanılan Puan
: 125 NP
Barkod
: 9786059666398
Basım Yılı
: Ekim 2018
Kategoriler
Ürünün Tanıtımı

Mühendisler İçin Ergonomi İşbilim


Fatih C. Babalık


Fatih C. Babalık Vefa Lisesi’nden mezun olduktan sonra makine mühendisliği dalında yüksek öğrenimini ve doktorasını Almanya’da Braunschweig Teknik Üniversitesi’nde yaptı. 1973 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde başladığı öğretim üyeliği görevini yaklaşık 30 yıl Uludağ Üniversitesi’nde sürdürdükten sonra 2008’de emekli olmuştur. Ergonomi ve tasarım konusunda çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir.


Almanya’da Braunschweig, Darmstadt ve Siegen Üniversitelerinde, İngiltere’de Bath ve Sussex Üniversitelerinde misafir öğretim üyesi olarak çalıştı. Merkezi Almanya-Münih’te bulunan Makine Elemanları ve Konstrüksiyon Araştırmaları Bilim Derneği WGMK, yine Almanya-Dortmund’taki İşbilim Derneği GIA, Zürih’teki Uluslararası Mühendislik Pedagojisi Derneği  IGIP’in üyesidir. Başlıca çalışma alanları, ürün ergonomisi, tasarımda ergonomi, makine elemanları ve metodik konstrüksiyonudur.


Otuzsekiz yıldır ’’ Ergonomik Konstruksiyon’’, 16 yıldır da ’’ Mühendisler için Ergonomi; İşbilim’’ dersi veren, Almanya’da Siegen Münih Teknik ve Darmstadt Teknik Üniversitelerinde bu alanda araştırmalar yapan, Siegen Üniversitesinde konuk öğretim üyesi olarak ders veren Fatih C. Babalık bu birikimlerine dayanarak, fizyolojiden iş organizasyonuna, makine tasarımdan iş pisikolojisine kadar çok geniş bir alanı kapsayan ergonomiyi, mühendisleri ve mühendislik fakülteleri öğrencilerini, onların çalışma ve ilgi alanlarını düşünerek bu kitabı hazırlamıştır.


İnsan, iş dünyasında bir üretim faktörüdür. İş hem insanca hem de verimi yüksek olacak şekilde düzenlenirse, iş dünyasının tüm aktörleri mutlu olur.  Bu kitapta insan-iş ilişkileri, iş yükü ile zorlanma arasındaki bağ incelenmiş için çevre koşullarının işçinin zorlanmasına etkisi gösterilmiş, insan-makine arakesitelerini oluşturan gösterge ve kumanda elemanları tanıtılmıştır. Kitabın ikinci yarısında ergonomik iş ve işyeri düzenlenmesi, işyerinde insanı en çok yoran yük kaldırma ve taşıma olayı irdelenmiş, çeşitli iş düzenlemeleri, monotonluk, stres, yaşlılık konuları ele alınmıştır.

Bu ürünü 280 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: