Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
MUALLİM NACİ OSMANLİ ŞAİRLERİ (  )
Muallim Naci Osmanli Şairleri
MUALLİM NACİ OSMANLİ ŞAİRLERİ (  )
Barkod
: 9789752678859
Basım Yılı
: 2013
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 14 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 316
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
35,00
İndirimli Fiyatı
28,00
Kazanılan Puan
84 NP
Bu ürünü 808 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Muallim Nâci şiirleri, nesirleri, sözlük çalışmaları ve edebî münakaşaları ile devrinde dikkatleri üstünde toplamış bir şahsiyettir.
Elinizdeki eser, Muallim Nâci’nin bazı divan şairlerinin biyografileri ile şiirlerinden örneklerin yer aldığı yazılarından meydana geliyor. Yazar, Mecmua-i Muallim’de yayınladığı bu yazıların bir kısmını kitap hâlinde yayınlamışsa da, tamamını bir araya getiremeden vefat etmiştir. Yeni harflerle ilk kez yayınlanan eserde söz konusu yazıların tamamı toplandığı gibi, yazarın Esâmî adlı biyografik eserinde bulunan Türk şairlerine ait bilgilere de yer verilmiştir.
Osmanlı Şairleri, edebiyat tarihi ve antoloji karakteri ağır basan bir eserdir. Burada Nâci’nin eski tezkirecilik geleneğinden farklı olarak, her bilgiyi güvenilir kaynaklara ve belgelere dayandırma çabası içinde olduğu dikkati çeker. Devrine yakın şairler hakkında belge niteliğinde bilgiler vermesi eserin değerini bir kat daha artırır.
Nâci, şiirleri seçerken söz ve anlam bakımından kusursuz ve kendi devrinde söylenilmiş gibi olanları tercih etmiş, bundaki amacını şöyle belirtir: “Asıl maksat, şimdiki edebiyat tarzını desteklemektir. “ Eser bu bakımdan herkesin zevkle okuyabileceği zengin bir antoloji özelliği de taşır.
Osmanlı Şairleri adlı bu eser, edebiyat tarihi, biyografi ve antoloji özellikleri yanında Nâci’nin dil, edebiyat, tenkit, eğitim gibi değişik meselelere bakış açısını göstermesi bakımından da önemlidir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: