Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
10 Roman
2017 Çok Satan
2018 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hemingway Kitap
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
KÜLTÜR
KÜLTÜR
Mutlaka Okunması Gereken 20 Kitap
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
MOTOR TERMODİNAMİĞİ (  )
Motor Termodinamiği
Yorumları oku
%13 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 23 (cm)
Sayfa Sayısı
: 240
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 28,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 24,36 TL
Kazanılan Puan
: 73 NP
Barkod
: 9789752530027
Basım Yılı
: Eylül 2004
Ürünün Tanıtımı

Prof.Dr.Ali Sürmen


1978 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını aynı Üniversitede ve doktorasını İstanbul Teknik Üniversitesinde tamamladı. Akademik kariyerine Uludağ Üniversitesinde ve TÜBİTAK-British Counceil aracılığıyla İngilterede Bath üniversitesinde Dizel motorları üzerine araştırma çalışmaları yaparak başladı. İngiltere’den döndükten sonra aynı üniversitede sırasıyla, Yardımcı Doçent, Doçent ve Profesör unvanlarını aldı. Halen Uludağ Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Otomotiv Ana Bilim Dalı Başkanıdır.Çalışma alanı olan içten yanmalı motorlar ile ilgili altı adet basılmış kitabı, iki adet basılmamış ders notu, çok sayıda uluslararası ve ulusal makalesi ve projeleri vardır. Taşıt emisyonları ile ilgili olarak TSE standart hazırlama komisyonu, Makine Mühendisleri Odası ve “Society of Automotive Engineers“ üyesidir.


Yrd.Doç.Dr.M.İhsan Karamangil


1992 yılında Uludağ Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu Yüksek lisansını (1994) ve doktorasını (2000) aynı üniversitede tamamladı. 1992-2001 yılları arasında araştırma görevlisi, 2001-2002 yıllan arasında öğretim görevlisi ve 2002 yılından itibaren de Yardımcı Doçent olarak aynı üniversitede çalışmaktadır. Başlıca çalışma alanları; içten yanmalı motorlar, yakıtlar ve yanma, taşıt kaynaklı kirleticiler ve kontrolü, alternatif motorlar yakıtlar ve hesaplamalı akışkanlar dinamiği olarak sayılabilir.Kendi alnında yayınlanmış çok sayıda ulusal ve uluslararası makalesi, bildirileri ve projeleri vardır. Nisan 2004 tarihinden itibaren Bursa Makine Mühendisleri Odası LPG-AİTM komisyon başkanlığını yürütmektedir. Halen Uludağ Üniversitesi, Makine Mühendisliği Bölümü, Otomotiv Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.


Yrd.Doç.Dr.Rıdvan Arslan


1985 yılında Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Eğitimi Ana Bilim dalından mezun oldu. İki yıl süreyle Malatya Ş.K.Ö. Endüstri Meslek Lisesi’nde Motor bölümü öğretmeni olarak çalıştı. 1988 yılında Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Otomotiv Programı’na Öğretim Görevlisi olarak atandı. U.Ü. Mühendislik Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünde 1990 yılında yüksek lisansını, 1997 yılında doktorasını tamamladı. 1990 yılında YÖK/DB Endüstriyel Eğitim Projesi kapsamında İngiltere’de bulundu. 1999 yılında Yardımcı Doçentliğe atandı. 2002 yılında MEB YÖK Meslek Yüksekokulları Program Geliştirme Projesinde Otomotiv İhtisas Komisyonu raportörü olarak görev yaptı. Bilimsel çalışmaları taşıt emisyonları, alternatif yakıtlar, otomotiv elektroniği ve teknik eğitimde kalite konulan üzerinde yoğunlaşmıştır.


İki adet basılmış kitabı, bir adet basılmamış ders notu, uluslar arası ve ulusal olmak üzere çok sayıda makalesi ve projeleri vardır. Halen UÜ.TBMYO’da Teknik Programlar Bölüm Başkam olarak çalışmaktadır.

Bu ürünü 648 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: