Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
MOR KAPI (  )
Mor Kapı
Yorumları oku
MOR KAPI (  )
%29 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 19.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 84
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 13,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 9,23 TL
Kazanılan Puan
: 28 NP
Barkod
: 9786054049011
Basım Yılı
: Şubat 2008
Ürünün Tanıtımı
Bir değil 14 hikaye birden gönderdiğiniz için okumaya ancak sıra bulabildim. Defteri açarken (bu çeşit pek çok defter geldiğinden) hiç de ümitli değildim, okudukça hikayeci kabiliyetinizin zevkle takip ettim. Yarının iyi hikayecilerinden birinin karşısında bulunduğumu sanıyorum.
22. 8. 1953 Yaşar Nabi

Turgut Acar, öykünün bu bölümünde arabesk anlatıma girmeden, okura duygu sömürüsü yapmadan doğruca işin felsefi boyutuyla ilgileniyor. “Doğum. . . Ölüm. . . Hiçlik. . . “ Bu üç sözcüğün içinde / özünde çok şey gizlidir aslında. Doğumla başlayan umutlar, henüz yeşermeden ölüm ile son bulmuştur.
doğum+ölüm=hiçlik

Yaşamsal döngü kendi boyutunda ilerlemiştir. Babanın yüreğinde oğul sevgisi ve dram yerini ‘hiçliğe’ bırakmıştır. Artık orada duygular, umutlar, beklentiler, acılar, sevinçler, yoktur. Baba kendi tinselliği içine hapsolmuş, yalnız kalmış, içselliğini yaşayan, dünya beklentilerini unutan bir ‘boşluğa’ dönmüştür. Yitirdiği oğul nedeniyle yarattığı soyut fanusta sessizce yaşayan, belki de evrensel bir yapının prangasında suskun, umutsuz, ‘hiçliğin’ içinde kalan biri olmuştur. Hiçlik! Bu boş, anlamsız, işlevsel olmayan bir ‘alan’ onun tüm duygularını, üretkenliğini çekip almıştır. Yazar kısa tümcelerle çarpıcı, akıcı, okuru derinden etkileyen bir metin yazmış. Gereksiz dil işçiliğine girmeden, okuru sıkmadan, olabildiğince konuşur gibi anlatmış.
Tufan Erbarıştıran

Dili yalın, anlatımı akıcı olan öykülerinde Turgut Acar, yerel ağızlardaki ya da eskimiş sözcüklerin yerine yeni sözcükler kullanmaktan çekinmeyen, yerli yerinde kullanan bir öykücümüz. Öncekilerde olduğu gibi bu kitabına da girmiş öykü dili sözcüklerden bazıları: “Toydaş, Yansılama, Kargış, Eme, Loda, Kaşmer“ gibi. Eline kalemine sağlık Turgut Acar. Bu günlerde usta işi öyküler okumak istiyorsanız, Sigaraya Koşulan Beyaz Atlar en uygun seçim. . .
İsmet Ercan
Bu ürünü 307 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: