Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
MİSYONERLİK VE TEBLİĞ AÇISINDAN İNCİL - KUR’AN (  )
Misyonerlik ve Tebliğ Açısından İncil - Kur’an
Yorumları oku
MİSYONERLİK VE TEBLİĞ AÇISINDAN İNCİL - KUR’AN (  )
%20 İndirim
Basım Dili
: Türkçe Arapça
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 192
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 22,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 17,60 TL
Kazanılan Puan
: 53 NP
Barkod
: 9786055996611
Basım Yılı
: Aralık 2013
Ürünün Tanıtımı

Gerçek şahsiyetini İslam’da bulan Hz. İsa, günümüz Hıristiyanlık inancına göre sözleri arasında çelişkiler bulunan, Allah’ın biricik oğludur. Bu yüzden, bazıları, onun gerçekten tarihte yaşamadığını ve onun sadece efsanevi bir kahraman olduğunu söyleyecek kadar ileri gitmişlerdir. Hz. İsa’nın inkarı demek olan bu sözlere sebep olduklarından dolayı bütün bir Hıristiyan dünyası suçludur. Çünkü bu dünya, Allah’ın Peygamberi olan Hz. İsa’yı insanlık sıfatından uzaklaştırarak onu uluhiyet mertebesine çıkarmışlardır.

Matta’nın bildirdiğine göre o, bütün dünyanın Hıristiyanlaşmasını istemektedir. Fakat aynı İsa, Yahudileri “Evlad”, diğer milletleri ise “Köpek” olarak isimlendirmektedir.

Hıristiyanların, Müslümanlara olan düşmanlığı her asır ve dönemde farklı şekil ve sistemlerle devam etmiştir. Aslında günümüzde bile şuuraltında bunun etkilerini görmek mümkün olmaktadır. Gaye, Müslüman gençliğin zihninde bir boşluk meydana getirmek, bundan sonra kendi fikirlerini çok masum bir pozda dayatmaya kalkışmak ve sonunda da onları kendi din ve mukaddes değerlerinden şüphe eder bir ruh bunalımı içine sokmaktır.

Mamafih, tarihi bazı olaylar, Hıristiyan misyonerlerinin gayesinin sadece dini bir gayrete dayanmadığını göstermektedir. Çalışma ve gayretlerinin belki en ön planda geleni, bağlı bulundukları milletlerin siyasi faaliyetleri ile meşgul olmaktır. Her misyoner, ülkesinin siyasi bir ajanıdır. Misyoner adayının yaptığı yemin, bunun açık bir delilini teşkil etmektedir.

Bu araştırmamızda, her iki dinin müntesipleri tarafından yapılan çalışmalar ile bizzat kitapların kendilerine müracaatla bir mukayese yapmaya çalıştık. Okuyucu, çeşitli konularda yapılan bu mukayeseyi gördükten sonra, gerçeğe ulaşma ve doğruyu bulma hususunda daha rahat bir karar verecektir.

Bu ürünü 300 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: