Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
MİLLİ MÜCADELE'DE KONYA KUVA-YI MİLLİYECİLERİ 2 CİLT TAKIM ( MİLLİ MÜCADELE'DE KONYA KUVA-YI MİLLİYECİLERİ 2 CİLT TAKIM )
Milli Mücadele'de Konya Kuva-yı Milliyecileri 2 Cilt Takım
MİLLİ MÜCADELE'DE KONYA KUVA-YI MİLLİYECİLERİ 2 CİLT TAKIM ( MİLLİ MÜCADELE'DE KONYA KUVA-YI MİLLİYECİLERİ 2 CİLT TAKIM )
Barkod
: 9789942704114
Basım Yılı
: 1997
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 24
Sayfa Sayısı
: 560
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%10 İNDİRİM
Liste Fiyatı
45,00
İndirimli Fiyatı
40,50
Kazanılan Puan
122 NP
Bu kitabı 6,75 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 224 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Bilindiği üzere Milli Mücadele tarihimiz henüz ilmi olarak bütün mahalleri ve yönleriyle ele alınıp incelenmiş değildir. Bir milletin varlığını ve istiklalini korumak için artık en son imkanlarını seferber ettiği böyle bir mücadelenin ilmi olarak incelenip, tarihinin yazılıp gelecek nesillere intikal ettirilmesi zarureti vardır. Bu zaruret yeni Türk devletinin bekası ile yakından ilgilidir. Çünkü Cumhuriyet'ten sonra yetişen ve yetişecek olan nesiller, Türkiye Cumhuriyeti'nin hangi şartlarda, nasıl kurulduğunun şuurunda olursa, ancak o zaman Cumhuriyet'in korunmasında ve yüceltilmesinde daha azimli ve kararlı olacaktır. Zaten milli tarih terbiyesinden beklenen hedeflerin de nitecede bu gayeye yönelik olduğu bilinen bir gerçektir. Milli Tarih ise mahalli tarih çalışmalarının ortaya konduğu orada zenginleşecek veya eksik kalacaktır. Bu bakımdan mahalli tarihlerin umumi tarihle olan ilişkisi, bir bütünle aynı bütünün parçaları arasındaki ilişkiye benzemektedir. Nasıl ki bir bütünün doğru ve tam olarak izahı için o bütünü oluşturan parçaların tam anlamı ile bilinmesi gerekiyorsa, Milli Mücadele tarihimizin de tam ve ilmi olarak tesbiti, ancak bu mücadele içinde yer alan bütün unsurların ortaya konmasıyla mümkün olacaktır.
(Sunuş'tan)

II. ciltte, Türkiye Cumhuriyeti parlementosu II. Dönem Kuva-yı Milliyeci Konya milletvekilleri ele alındı.

Seçim arefesine girilmesiyle; Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti ve Halk Fırkası adayları ile diğer adaylar arasındaki seçim mücadelesi de başladı.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: