Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
MEYVE VE SEBZE İŞLEME TEKNOLOJİSİ 2. CİLT (  )
Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi 2. Cilt
MEYVE VE SEBZE İŞLEME TEKNOLOJİSİ 2. CİLT (  )
Barkod
: 9786056341922
Basım Yılı
: 2017
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 23 (cm)
Sayfa Sayısı
: 636
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%14 İNDİRİM
Liste Fiyatı
43,52
İndirimli Fiyatı
37,43
Kazanılan Puan
112 NP
Kategoriler
Bu ürünü 619 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Uzun süren akademik hayatımın oluşturduğu birikim ve yürüttüğüm titiz bir çalışma sonucunda hazırlamış bulunduğum “Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi” kitabı, ilk defa, 2001 yılında üç cilt olarak yayımlanmıştı. Gördüğü ilgi üzerine daha sonra kitap, iki cilte dönüştürülerek, iki defa daha basıldı. Bu üç baskıda kitabın, kaliteli bir şekilde basılmasını ve öğrencilere uygun bir fiyatla ulaşabilmesini sağlayabilmek için, basım ve dağıtım aşamalarının bütün maddi ve manevi külfetlerinin bizzat yüklenilmesinin zorunlu olduğu düşünülmüştür. Ancak, özellikle dağıtım aşamasının ne kadar sorunlu olduğu yaşanarak öğrenildi. Nitekim bu yüzden, üçüncü baskı kitapların, doğrudan bir dağıtıcı kuruluşa devredilmesi zorunluluğu doğdu. Sözü edilen bu yayımcılık ve dağıtım kuruluşu, bunları pazarladıktan sonra, kitabı son defa kendi adına bastı. Böylece “Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi” kitabı, çoğu kez yeni bölümler eklenmek ve gittikçe geliştirilmek suretiyle dört defa basılmış oldu. Buna göre elinizdeki bu kitap, beşinci baskıya ait bulunmaktadır.

İlk baskıdan itibaren, kitabın temel metinlerinin ve sonradan yapılan eklenti metinlerinin dizgisi, sayfa düzenlenmesi, şekillerin çizimi ve kapak dizaynı gibi yorucu çalışmalar ve nihayet basım ve ciltleme işlemleri, “Bizim Grup Basımevi” tarafından özenle yapılmıştır. Kitabın dağıtımında karşılaştığımız sorunları yakından izlemiş olan, “Bizim Grup Basımevi” yöneticisi sayın Ali İhsan Tanrıverdi, zaten bütün yorucu işlemlerini yüklendiği kitabın, bundan sonraki dağıtımını da üzerine alma duyarlılığını göstererek bu önemli sorunun aşılma olanağını sağlamış bulunmaktadır. Böylece kitap nihayet, sürekli bir yayımcısına kavuşmuş oldu. Bundan böyle “Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi” kitabı ve yazarları bulunduğum diğer kitaplar, “Bizim Grup Basımevi” tarafından basılacak ve dağıtılacaktır. Sayın Ali İhsan Tanrıverdi’ye işbirliğini genişletmede gösterdiği irade için, bu kitaplardan yararlanacak herkes adına teşekkürlerimi sunuyorum.

Yukarıda, “Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi” kitabının basım ve dağıtım serüvenini kısaca özetlemiş bulunmaktayım.

Açıkça belirttiğim gibi, kitabın dağıtım aşamasına kadar olan bütün işlemler, başlangıçtan beri “Bizim Grup Basımevi” çalışanları tarafından yürütülmüştür. Gecikmeyle de olsa, daha önce teşekkürlerimi sunamadığım bu elemanlara, burada teşekkürlerimi bildirmek istiyorum. Özellikle ana metnin ve sonradan eklenen metinlerin dizgilerini yapan, redaksiyonları titizlikle kitaba aktaran ve yeni baskılardaki eklentiler nedeniyle bozulan sayfa düzenini sabırla defalarca yeniden düzelten Sayın Rezan Tanrıver’e en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca, özenle çizdiği şekiller ve kapak dizaynı için yaptığı yoğun çalışmalar için Sayın Hasan Erkan’a teşekkür ediyorum.

Nihayet, birinci ciltte yer alan “Gıdaların Başlıca Dayandırılma Yöntemleri” başlıklı bölümdeki katkıları nedeniyle, Sayın Prof. Dr. Ahmet Yemenicioğlu’na da en içten teşekkürlerimi sunuyorum.

Kitabın ilgi duyanlara yararlı olması dileklerimle.

- Bekir S. Cemeroğlu

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: