Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
MESELE KİTAP DERGİSİ SAYI : 120 ARALIK 2016 (  )
Mesele Kitap Dergisi Sayı : 120 Aralık 2016
MESELE KİTAP DERGİSİ SAYI : 120 ARALIK 2016 (  )
Barkod
: 3990000047988
Basım Yılı
: Aralık 2016
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 23 x 31 (cm)
Sayfa Sayısı
: 48
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-7 iş günü temin
%18 İNDİRİM
Liste Fiyatı
9,90
İndirimli Fiyatı
8,12
Kazanılan Puan
24 NP
Bu ürünü 429 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Elinizdeki 120’inci sayısıyla birlikte 10 yılı geride bırakacak olan Mesele kitap dergisi, bugüne kadar “amatör” bir yan yana gelişin ürünü oldu. Bir yan yana gelme, karşılaşma ve etkileşim kurma mekanı olarak Mesele, ortak bir yönelişe elinden geldiği kadarıyla katkıda bulunmaya çalıştı. Ancak bundan sonra birçok okuyucumuzla, çevre ve platformla kitap, kültür ve politika için birlikte neyi, nasıl yapacağımızı konuşmak ve birarada bir faaliyetin imkanlarını arayarak, birlikte yürümek istiyoruz.

Candan Yıldız, “tecavüze af” niteliği taşıyan ve kamuoyu sayesinde geri çekilen önergeyi yazdı: “Şimdilik kazandık. ” Kısa Kısa’larda, Tacim Çiçek, Fırat Kutluk’un derlediği “İllüzyon: Cumhuriyet’in Klasik Müzik Serüveni” kitabını değerlendirdi: “Başarısız Cumhuriyet’in Klasiği. ” Ayşegül Tözeren, Ali Özyurt’un “Söz Uçar Yazı Kalır” kitabını değerlendirdi: “Biz devrim peşindeydik, onlar özgürlük. ” Ayşenur Tanrıverdi, Gamze Arslan’ın “Çerçialan” kitabını değerlendirdi: “Çerçialan’a doğru bir yolculuk. ” Uğur Şahin, “Ortadoğu’yu Anlama Kılavuzu”nu değerlendirdi: “Krizler coğrafyası için kaynak kitap. ” Emel Coşkun, Barış Soydan’ın “Cemaatçinin Ölümü” kitabını değerlendirdi. Şöhret Baltaş, Murat Taş’ın “Akova Alev Alev” kitabını değerlendirdi. Pelin Akman, Linda Singer’in “İyi Bir Senaryoyu Harika Hale Getirmek” kitabını değerlendirdi. Aslı Sarıoğlu, Türker Armaner’in “Hüküm” kitabını değerlendirdi: “Hakikatin kişisel tarihi. ”

Şöhret Baltaş, Reddi Nisyan’da yazdı: “Düşmanla yaşamaya hayır”

Eylem Ejder, Zehra İpşiroğlu’yla “Haneye Tecavüz” kitabını konuştu: “Hane çok, hane yok”

Songül Kaya-Karadağ, Anne Ancelin Schützenberger’in “Oh, meine Ahnen!” kitabını değerlendirdi: “Toplumsal ve tarihsel travmaların insan psikolojisindeki görünümü”

Deniz Yarın, KHK ile kapatılan Van Kadın Derneği’ni yazdı: “Kapımızı mühürleyebilirsiniz. . .

Ruhumuzu asla!”

Hüner Aydın, Erivan Radyosu’ndaki kadınları yazdı: “Sesin sınırlarötesi işlevselliği”

Aslı Sarıoğlu, afet yasasındaki değişikle kentsel dönüşümün geldiği boyutları Asuman Türkün’le konuştu: “Kentin tümü dönüşüm alanına çevrilebilir”

Egemen Yılgür, Gül Özateşler’in “Çingene – Türkiye’de Yaftalama ve Dışlayıcı Şiddetin Toplumsal Dinamiği” kitabını değerlendirdi: “Şiddet üreten bir mekanizma olarak prekapitalist tabakalaşma dinamikleri”

Mahmut Şenol, İbrahim Dizman’ın “Ado Başka Acı Başka” kitabını değerlendirdi: “Herkesin hikâyesi birbirinden acı”

Ufuk Özcan Marko Paşa dergisinin otoriter rejime karşı muhalif mizahını yazdı: “70. yıldönümünde Markopaşa ve Sabahattin Ali olayı”

Alice Loaiza’nın Kolombiyalı sendikacı Huber Ballesteros ile söyleşisini İrfan Özdabak Türkçe’ye çevirdi: “Kolombiya hapishanesinden devrimci bir ses”

Gencer Çakır, ABD’de başkanlık seçimlerini kazanan Donald Trump’ı yazdı: “Trump üzerine on tez”

Sarphan Uzunoğlu, Donald Trump’ın başkanlığının sonuçlarını yazdı: “Trump gerçeği: Yoksullaşma, güvencesizleşme ve korku kazandı”

Yunus Öztürk, Mustafa Peköz’le “Küresel Savaşta Büyük Ortadoğu” kitabını değerlendirdi: “Rejim, çöküş süreci başlayan sistemi koruma çabasında”

Selim Ergunalp, Erik Olin Wright’ın “Sınıflar” kitabını değerlendirdi.

Küba Devrimi’nin efsane lideri Fidel Castro’nun ABD Başkanı Barack Obama’ya yazdığı mektubu İrfan Özdabak Türkçeye çevirdi: “Obama kardeş”

Ersin Baykal, Hülya Şensoy’la kitabı “Ben Su”yu konuştu: “Ayşe Hülya Ben Su’yu anlatıyor”

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: