Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
MERKEZİ YÖNETİM İÇİNDEVLET MUHASEBESİ GENEL BÜTÇELİ İDARELER – ÖZEL BÜTÇELİ İDARELER – DÜZENLEYİCİ VE DENETLEYİCİ KURUMLAR ( MERKEZİ YÖNETİM İÇİNDEVLET MUHASEBESİ GENEL BÜTÇELİ İDARELER – ÖZEL BÜTÇELİ İDARELER – DÜZENLEYİCİ VE DENETLEYİCİ KURUMLAR )
Merkezi Yönetim İçinDevlet Muhasebesi Genel Bütçeli İdareler – Özel Bütçeli İdareler – Düzenleyici ve Denetleyici Kurumlar
MERKEZİ YÖNETİM İÇİNDEVLET MUHASEBESİ GENEL BÜTÇELİ İDARELER – ÖZEL BÜTÇELİ İDARELER – DÜZENLEYİCİ VE DENETLEYİCİ KURUMLAR ( MERKEZİ YÖNETİM İÇİNDEVLET MUHASEBESİ GENEL BÜTÇELİ İDARELER – ÖZEL BÜTÇELİ İDARELER – DÜZENLEYİCİ VE DENETLEYİCİ KURUMLAR )
Barkod
: 9789750238376
Basım Yılı
: Temmuz 2016
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16x24 cm
Sayfa Sayısı
: 975
Cilt Durumu
: Karton Kapaklı
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-7 iş günü temin
%8 İNDİRİM
Liste Fiyatı
102,00
İndirimli Fiyatı
93,84
Kazanılan Puan
282 NP
Bu ürünü 55 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Gözden geçirilmiş ve genişletilmiş 5. baskısı yapılan kitapta; Merkezi Yönetim Muhasebe Yönetmeliğinde yapılan ve 01. 01. 2015 tarihinden itibaren yürürlüğe giren değişiklikler dikkate alınmış, mevcut örnekler güncel yönetmeliğe göre değiştirilmiştir.

Devlet muhasebesinde kayıtlar mali mevzuatta belirtilen hükümler sonucunda ve muhasebe yönetmeliğindeki kurallara göre yapılmaktadır. Kitap, merkezi yönetim kapsamındaki kamu idarelerindeki tüm mali işlemleri ayrıntılı örnekler yardımıyla, yeri geldiğinde mevzuatıyla birlikte yeri geldiğinde ise muhasebe mantığıyla açıklayarak konunun bir bütün olarak öğrenilmesini amaçlamaktadır. Kitap bu yönüyle özellikle devlet muhasebesini öğrenmeye yeni başlayanlar başta olmak üzere muhasebe birimleri ile harcama birimlerinde bu işlemlerle uğraşanlar için bir başucu kitabı olacaktır.

Mali işlemlerle ilgili örnekler açıklanırken, hangi muhasebe kaydının hangi mevzuat ve hangi muhasebe kuralı gereği yapılması gerektiği yanında bazı işlemlerde de hangi kayıtların yapılmaması gerektiği hususu ayrıca anlatılarak, bu hassas konuda yanlışlık yapılmasının önüne geçilmeye çalışılmıştır.

Ayrıca, kitabın ekinde Devlet Muhasebesinde kullanılan kodların tamamını bulabileceğiniz, işlem yaparken işinizi kolaylaştıran özel kartona basılmış “Merkezi Yönetim Özet Hesap Planına“ da sahip olabilirsiniz.
Muhasebe Kavramı ve Teorik Yapısı
Genel Muhasebe – Devlet Muhasebesi Farkı
Devlet Muhasebesi İlkeleri, Kavramlar ve Standartları
Devlet Muhasebesindeki Kayıtların Yasal Dayanakları
Merkezi Yönetim Hesaplarına İlişkin Çözümlü Örnekler
Faaliyet – Bütçe Hesaplarının İşleyiş Farklılıkları
Ödenek Hesapları
Değerli Kâğıtlara İlişkin İşlemler
Hazine Hesapları
Monografi
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: