Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
MERHABA TÜRKÇE 1 (  )
Merhaba Türkçe 1
Yorumları oku
MERHABA TÜRKÇE 1 (  )
%15 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 23.5 x 30 (cm)
Sayfa Sayısı
: 100
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 40,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 34,00 TL
Kazanılan Puan
: 96 NP
Barkod
: 9786056745638
Basım Yılı
: Kasım 2017
Ürünün Tanıtımı

Merhaba Türkçe 1


Merhaba Türkçe ders kitapları okul öncesi (4-7 yaş grubu) çocuklara Türkçeyi yabancı dil olarak öğretmek amacıyla hazırlanmış, 3 kitaptan oluşan bir seridir. Merhaba Türkçe serisinde dili kural ve sözcük listeleri ile değil; doğal ortamında, anlamlı bağlamlar içinde sunmak hedeflenmiştir. Bu nedenle kitap içinde sistemli bir dilbilgisel sıralama izlemekten çok, esnek bir programla, çocukların günlük hayatında ihtiyaç duyacağı yapıları temalarla uyumlu olarak sunmaya önem verilmiştir. Her kitap tema ve dil yapıları açısından bir önceki kitabı tekrar edecek ve öğrencinin dilsel becerilerini bir üst düzeye taşıyacak biçimde sarmal bir yapıda hazırlanmıştır. Bu yaş grubundaki çocukların gelişimsel özellikleri dikkate alınarak dil oyun, şarkı, şiir ve tekerlemelerle sunulmuştur.


Sözcük Öğretimi


Her ünitede temaya uygun olarak yeni sözcük öğretimi hedeflenmiştir. Bu sözcüklerin öğrencilerin yaş grubuna uygun, somut ve günlük hayatta sıkça kullanılan sözcükler olmasına ve anlamlı bağlamlar içinde sunulmasına dikkat edilmiştir. Etkinlikler hedef sözcüklerin dışında da yeni sözcük öğretimine olanak sağlayacak biçimde düzenlenmiştir.


Kavram Öğretimi


4-7 yaş grubundaki çocukların gelişim özellikleri ve Milli Eğitim Bakanlığı okul öncesi eğitim müfredatı temel alınarak her ünitede kavram öğretimine yer verilmiştir. Her 3 kitapta da öğretilen geometrik kavramlar, renk kavramları, zıt kavramlar, boyut kavramları, yön ve mekan kavramları ünitenin konusu ile bağlantılı olarak sıralanmaktadır.


Ses öğretimi


Merhaba Türkçe setinin 3. Kitabında ses çalışmalarına yer verilmiştir. Bu çalışmaların amacı, öğrencilere basit ses çalışmaları ve etkinlikleriyle hedef dilin seslerine karşı bir farkındalık kazandırmaktır. Merhaba Türkçe setinin yurt dışında yaşayan çocuklara da yabancı dil olarak Türkçe öğretiminde kullanılması hedeflendiği için, Türkçe okuma yazma öğretimi kitabın kapsamı dışında tutulmuştur.
Bu bağlamda, bu kitapta Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi ve İlkokul müfredatında belirtilen ses grupları dikkate alınarak, “E-L-A-N” ve “İ-T-O-B-U” şeklinde sadece ilk iki ses grubuna yer verilmiştir. Burada amacımız, eğitimini Türkiye’de tamamlayacak yabancı öğrencilerin ses eğitimi sistemine aşina olmalarını sağlamaktır. Merhaba Türkçe serisinde, ‘sözcük’, ‘ses’ ve ‘kavram’ öğretiminin yanı sıra ‘değerler’ eğitimine de yer verilmiştir.


Değerler Eğitimi


Öğrencilere hem evrensel değerleri hem de Türk kültürü ve toplum değerlerini tanıtmak amacıyla her ünitede “Değerler” bölümüne yer verilmiştir. Değerler eğitimi kapsamında farklılıklara saygı, demokrasi, toplumsal kurallar gibi evrensel değerler; Türk kültürüne özgü özel günler ve bayramlar, ayrıca Milli Eğitim Bakanlığının müfredatında yer alan “Belirli gün ve haftalar”dan ünite konusuyla ilişkili olanlar ele alınmıştır.

Bu ürünü 185 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: