Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
MERDİVENLER ( STATİĞİ VE KONSTRUKSİYONU )
MERDİVENLER ( STATİĞİ VE KONSTRUKSİYONU )
Barkod
: 3990000087988
Basım Yılı
: 1992
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16.5 x 23.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 288
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%10 İNDİRİM
Liste Fiyatı
35,00
İndirimli Fiyatı
31,50
Kazanılan Puan
95 NP
Bu ürünü 664 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Merdivenler Kitabı, 286 + 16 sayfa olup, içinde 145 şekil, 132 formül ve 25 tablodan başka, değişik merdiven sistemlerinin statik analizi ve betonarme tasarımı ile ilgili 18 sayısal uygulama bulunmaktadır. En önemli yapı elemanlarından biri olan merdivenlerin, statik ve betonarme hesapları; proje mühendisliği yapan pek çok mühendis ve öğrenciler için bir el kitabı niteliğindedir.


Yazarın, Merdivenler konusuna duyduğu aşırı ilgi ve konu üzerinde uzun süredir yaptığı sürekli çalışmalar sonucu hiçbir ülkenin literatüründe bulunmayan büyüklükte bir eserin oluşturulması gerçekleştirilmiş bulunmaktadır. Kitabın birinci baskısının yapıldığı 1969 yılında Ülkemizde bu konuyla ilgili en küçük bir yayının bile bulunmadığı göz önüne alınırsa, bu çalışmaların Türk Mühendisliği adına kıvanç verici bir gelişime olduğu kolayca anlaşılabilir.


Betonarme yapı sistemlerinin en karmaşığı olarak bilinen merdivenler, statik yönden en geniş biçimde ele alınmıştır. Kolon, kiriş, plak, kıvrımlı plak ve kabuk gibi en ilginç yapı elemanlarını içine alan böyle bir yapı sisteminin en geniş biçimde incelenmesi bir bakıma, temeller ve özel yapı elemanları dışındaki tüm betonarme yapı elemanları ile onların çeşitli biçimde bir araya gelmesinden oluşan karmaşık yapı Sistemlerinin incelenmesi demektir. Bu nedenle “Merdivenler- Statik ve Betonarme Hesapları“ adı altında yayınlanan bu eser, aynı zamanda, öteki yapı sistemlerinin statik ve betonarme hesaplan konusunda da başvurulabilecek bir kitap niteliğindedir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: