Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
MEDYA VE MODERNLİK (  )
Medya ve Modernlik
Yorumları oku
%27 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 19.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 344
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 23,15 TL
İndirimli Fiyatı
: 16,90 TL
Kazanılan Puan
: 51 NP
Barkod
: 9786055391645
Basım Yılı
: Mart 2018
Ürünün Tanıtımı

İçerik olarak medya ve toplum, iletişim ve toplum ya da medya sosyolojisi ve iletişim sosyolojisi konularına denk düşen Medya ve Modernlik adlı bu kitaptaki yazılar interdisipliner bir özelliğe sahip olan iletişim bilimleri alanında yazılmışlardır. Geleneksel ya da yeni medyanın modernite ile olan organik ve çok yönlü ilgisini işleyen makaleler esnek kapitalizm sürecinde insanın esnekleşen kişiliği, bir iletişim sorunu olarak artan yalnızlıklar ve yitirilen uzlet, gelişen iletişim teknolojileri ve iletişimsizlik, küresel kitle kültürü, televizyon izleyiciliği, reklam ve obezite bağı, küresel çocuk medyasında Sünger Bob, internet haberlerinde kaçak göçmenler, modernitenin ve medyanın şiddeti, Odysseus ve modern birey, Nietzsche’nin olumlamacılığı ve sanat tutkusu, popüler kültür ve gösteri konularını içermekte, Sunuş yazısında ise medya ve modernite arasındaki bağ ile yeni medyaya bakıştaki sorunsal değerlendirilmektedir.


Modernlik ya da Modernite kapitalizmin eski ve yeni koşullarında hep sürekli değişimi, hızlılığı, yıkıp yapmayı kendine şiar edindiği için Medya (yeni medya da) ve medyanın ulaştığı diğer tüm alanlar da aynı atmosferden benzer şekilde etkilenmişlerdir. Bu nedenle medyayı moderniteden kopuk incelememek gerekmektedir. Böyle bir tarihsel iz sürme bizleri insanın uzak geçmişine dek geri götürür. Bu geçmiş, ekonomi politik yapıların, toplumsal kültürün ve bunların uyumlu ya da eleştirel bir yansıması olan bireyin de tarihidir.


Yalnızlık bile toplumsal bir sorun olarak, ancak böyle bir tarih-toplum bağlamı içinde değerlendirilebilir ve günümüzün küresel çağında bu karşılıklı etkileşimlerin ve çok yönlü bağların ne denli güçlü olduğu daha net ortaya çıkar. Bu kitaptaki yazılar, bütün bu bağları ve ilgileri yakalayıp yorumlama perspektifi ile yazılmış akademik nitelikli yazılardır.

Bu ürünü 357 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: