Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
MEDİNE’DEN KERBELA’YA İMAM HÜSEYİN’İN HAYATI (  )
Medine’den Kerbela’ya İmam Hüseyin’in Hayatı
MEDİNE’DEN KERBELA’YA İMAM HÜSEYİN’İN HAYATI (  )
Barkod
: 3990000027305
Basım Yılı
: Kasım 2012
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 108
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
12,00
İndirimli Fiyatı
9,60
Kazanılan Puan
29 NP
Bu ürünü 618 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

İkinci ve üçüncü halife tarafından Şam valiliğine atanan ve yıllar boyu bu görevde kalarak durumunu sağlamlaştıran Muaviye, bu dönemde Müslümanların halifesi olarak sahneye çıkmıştı. . .

İslam karşıtı emevi partisini İslam ümmetine musallat kılmış, birçok zalim yandaşının da yardımıyla kendi istibdat saltanatını kurarak İslam’ın çehresini tersine çevirmişti.

Muaviye, bir yandan insanlara her türlü baskı ve işkenceyi reva görüyor, toplu kıyımlar gerçekleştiriyor ve ekonomik baskılarla onları açlığa ve yoksulluğa itiyorken onlardaki isyan ve ayaklanma duygularını köreltmeye çalışıyordu ama öte yandan ırkçı duyguları canlı tutarak kavmiyetçiliği körüklüyor ve insanların, hükümetiyle uğraşmaları yerine, birbirleriyle uğraşmalarını sağlıyordu. bunları yaparken de uydurma hadiselerle yaptığı bütün eylemlere meşruyet kazandırmaya çalışıyordu.

Bu ve benzeri politikaların etkisiyle toplumdaki İslami görünüş çirkinleştirilmiş, değerler ters yüz edilmişti. Öyle ki İslam!da zalim bir yöneticinin varlığı söz konusu bile olamazken korku, zaaf ve bilgisizliğin etkisiyle insanlar zalim yöneticileri destekleyebiliyorlardı. Artık Müslümanlar Kuran mantığı ve İslam Peygamberinin (s. a. a) yüce öğreticilerinin aksine birer korkak, kötülerle uyumlu ve zahrini kurtarmay çalışan pasif fertler haline dönüşmüşlerdi.

Ta ki birbirleri ardınca İmam Hasan (a. s) ve İmam Hüseyin (a. s) ortaya çıkıncaya kadar. . .

Onlar azınlığın ve ezilmişlerin önderiydi ama milyonları kendilerine aşık kılmışlardı. Medine’den Kerbela’ya uzanan yolculukta tahrihten asla silinmeyecek olan bir destan yazmışlardı ve 1400 yıl önce gerçekleşen elim Kerbela faciasını, yani haklı olan Peygamber Ehlibeyt’inin İslam düşmanları tarafından nasıl zalimce katledillerini 1400 yıl sonraki ahir zaman insanlarına tüm boyutlarıyla duyurmayı başarmışlardı.

Elinizdeki eser, bu mücadeleyi konu alan doyurucu bir kitap niteliğindedir. . .

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: