Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
MECMA’UL ADAB (ŞAMUA KAĞIT) ( ADAB KİTABI )
Mecma’ul Adab (Şamua Kağıt)
MECMA’UL ADAB (ŞAMUA KAĞIT) ( ADAB KİTABI )
Barkod
: 9280000001110
Basım Yılı
: 2010
Basım Dili
: Türkçe Arapça
Ebatı
: 17 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 424
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
70,00
İndirimli Fiyatı
52,50
Kazanılan Puan
158 NP
Bu ürünü 1541 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Cenabı Hakkın lütuf ve inayeti ve Peygamberi-zişan , aleyhi ve alihi salavatullah-ül Mennan Efendimiz hazretlerinin immet ve ruhaniyeti berekatile; Mec Ma’Ul-Adab adındaki bu çok mühim ve kıymetli eseri tanınmış vaiz ve hatiplerimizden Elhac Muzaffer Ozak’ın emeği ve dikkati sayesinde yeni harflerle tab ettirmek hizmet ve şerefi, 1958 yılında Yayınevimize nasip ve müyesser olmuştu.

Aradan on yıl geçti. İlk baskısı kısa zamanda tükenen bu değerli eserin her gün artan bir istekle ve ısrarla aranıp, sorulması bizi ikinci baskısını yapmağa adeta zorladı.

Her müslümanın evinde ve kitaplığında bulundurmayı arzuladığı Mecma’ul Adab; 79 yıl önce Maarif Nezaretinin 3/Ekim/1889 gün ve 305 sayılı ruhsatı ile, Çarşamba müftüsü merhum ve mağfur ila rahmeti Rabbihil gafur Sofu Zade Seyyid Hasan Hulusi Efendi tarafından aşağıda adlarını yazdığımız maruf ve muteber kitaplardan müteşekkil dini, şer’i ve ilmi kaynaklardan faydalanılarak hazırlanmış ve basılmıştır,

1. Buhari-i-şerif
2. Cami-üs-sagir
3. Meşarik-i-şerif
3. Mesabih-i-şerif
5. Şir’a şerhi
6. Mefatih-ül-cinan
7. Avarif-ül-maarif
8. Ruh-ül-beyan tefsiri
9. İhya-i-ulümiddin
10. Bostan-ül-arifin
11. Halisa’t-ül-hakayik
12. Şerh-ül-minye
13. Dürrü Muhtar
14. Mülteka
15. Vikaye
16. Günye’t-ül-fetava
17Şerh-ül-mecma

Bu çok zengin bibliyografya kaynaklarından da anlaşılıyor ki; Mecma’ul - Adab uzun ve yorucu çalışmaların mahsulü olduğu kadar, temas ettiği her konuda şahsi ve indi hükümlere yer vermeyen, bilhakis ele aldığı konuları, islam Aleminin inanılır ve güvenilir eserlerine istinat ettiren müstesna bir Adab mecmuasıdır.

İşte; bu sebepledir ki. 79 yıl önce basılan aslını ellerinde bulundurmak bahtiyarlığına nail olanlarla. 10 yıl önce Yayınevimizce yapılan ilk baskısından birer nüsha edinebilenlerle gıpta eden büyük çoğunluğun arzu ve ısrarlarına uyarak ikinci baskısını hazırlattığımız Mecma’ul-Adab her müslümanın. günlük hayatının her bölümündeki her türlü güçlüklerine cevap veren zengin münderecatı ile. daima el altında ve göz önünde bulundurulacak eşsiz bir eserdir.

Bu defa, okunmasını ve anlaşılmasını daha da kolaylaştırmak maksadiyle, metni mümkün olabildiği kadar bugünkü konuşma dilimize çevirterek hazırlattığımız bu ikinci baskısında, bir yenilik olarak ayeti celilelere, hadisi şeriflerin ve bütün duaların asılları ile birlikte Türkçe okunuşlarını ve mealan manalarını da ilave etmek suretiyle genç nesile faydalı olmaya çalıştık,

Müellifin aziz ruhuna fatihalar ithaf ederek, müslüman okuyucularımıza bu mühim eserin 4’üncü baskısını, tekrar sunabilmekten kıvanç ve mutluluk duyuyoruz.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: