Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
MAx/MSP İLE MIDI PROGRAMLAMA (  )
Max/MSP ile MIDI Programlama
MAx/MSP İLE MIDI PROGRAMLAMA (  )
Barkod
: 9786257958332
Basım Yılı
: Aralık 2019
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 105
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
25,00
İndirimli Fiyatı
20,00
Kazanılan Puan
60 NP
Bu ürünü 144 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Günümüzde müzik üretim amaçlı yazılımlarının neredeyse tümü için vazgeçilmez olan MIDI, donanım ve yazılımlar arasındaki temel haberleşme birimini oluşturan, pek çok mesaj tipiyle müzikal değişkenlerin ifade edilebildiği dijital bir arabirimdir. Dijital müzik üretim araçları için bu denli öneme sahip MIDI ile ilgili literatürde teorik bilgiye ulaşmak mümkünse de MIDI’nin programlanması ve MIDI manipülasyonu ile uygulamalar için geliştiriciler sınırlıdır.

Bu kitap müzik teknolojisine ve programlamaya ilgi duyan, müzik bilgi birikimine sahip bireyler için hazırlanmış, Max/MSP programlama diliyle MIDI ağının, mesajlarının ve veri iletişiminin uygulamalı bir yaklaşımla öğretilmesi; özellikle MIDI tabanlı yazılımlar geliştirmek için gereken temel programlama bilgisinin verilmesi amaçlanmıştır. Max’te sıklıkla kullanılan nesnelerin fonksiyonları, değişkenleri ve bağlantı şekilleri açıklanmış, sonrasında MIDI mesajları için kullanılan nesneler, bu nesnelerle oluşturan örnek patch’ler ve onların açıklamalarına yer verilmiştir. Önce basit patch örnekleriyle başlanmış ve kademeli olarak daha kapsamlı, gelişmiş örnekler kullanılmıştır.

Bu kitaptaki bütün patch örnekleri güncel Max/MSP 8. 1. 0 versiyonu ile hazırlanmıştır. Bu kitabın özellikle programlamaya yeni başlayan ya da kendini geliştirmek isteyen Max kullanıcıları ve MIDI mesaj yapısını öğrenmek isteyen okurlarım için Türkçe kaynak niteliği taşıyacağını ümit ediyorum. Herkese eğlenceli patch’ler dilerim…

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: