Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
MAVİ SU EVDE ANAOKULU SETİ (8 KİTAP TAKIM) (  )
Mavi Su Evde Anaokulu Seti (8 Kitap Takım)
MAVİ SU EVDE ANAOKULU SETİ (8 KİTAP TAKIM) (  )
Barkod
: 9789752743434
Basım Yılı
: Aralık 2018
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 21 x 30 (cm)
Sayfa Sayısı
: 640
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-7 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
215,00
İndirimli Fiyatı
161,25
Kazanılan Puan
484 NP
Bu ürünü 293 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Çocuğunuz ile evde kaliteli zaman geçirmek ve onu ilkokula hazırlamak istiyorsanız bu set tam size göre.

Spiral Ciltli
20 Parça Set
Toplam 640 Sayfa

Yazar: Tuba Bozcan ve Resimleyen: Süleyman Özkonuk başta olmak üzere uzman bir ekip tarafından hazırlanmış ayrıca akademik danışmanlar tarafından da gözden geçirilmiştir.

Mavi Su Ülkesi’nde Eğitim Seti, M. E. B’in yayınladığı son eğitim programında belirlenen esaslara uygun şekilde, yoğun ve dikkatli bir çalışmayla hazırlanmıştır.

Bilindiği gibi değerler eğitimi artık M. E. B tarafından ders programına alınmış, okul öncesinden itibaren okullarda uygulamaya konulmuştur. Değerler eğitimi, farklı yaş gruplarına farklı tekniklerle uygulanması gerekir. Bu bağlamda, karakterin yapı taşını oluşturan değerleri benimsetmek ise çocukların zengin hayal güçlerini devreye sokarak, gerçek yaşantı ile bağ kurmalarını da sağlayacak planlı bir çalışmayla mümkündür. Mavi Su Ülkesi’nde Eğitim Seti bu felsefeyle ortaya çıkmış, titizlikle hazırlanmış bir çalışmadır.

Setimiz, 8 ana kitap, 1 matematik kitabı, 1 aile katılım kitabı ve bir sanat etkinlikleri kitabından oluşmuş kapsamlı ve çok yönlü bir settir. Her kitapta 2 temel değere ve bir temaya yer verilmiş olup değerlerin işlenmesinde aile katılım kitabı ile aile işbirliğine destek verilmiştir. Böylece davranışın kalıcı hale getirilmesine yardımcı olacaktır.

İlave Kitaplar:

Çalışma Yaprakları – 96 Sayfa
Bu kitap, müfredata uygun çalışma yaprakları ile eğitime destek oluyor. Çek kopar çiz kes yap!

Proje Kitabı – 32 Sayfa
Bu kitapta okul öncesi çocukların yapabilecekleri araştırma ve kurgu projeleri fikirler ve eğitici bilgiler bir arada. Üstelik dijital ortamında kullanabileceğiniz her projeye uygun dijital sunumları da sitemizden indirebilirsiniz!

Dik Temel Harflere Göre Hazırlık Fasikülü –32 Sayfa
Bu fasikül ile dik temel harflerle yeni ses eğitimine uygun hazırlık çalışmaları yapabilirsiniz.

Setimizdeki temel değerler, sevgi, saygı-sorumluluk-temizlik, paylaşım-arkadaşlık, iyilik-yardımlaşma, vatanseverlik-toplumsal duyarlılık, sabır-doğruluk, hoşgörü-farklılıklara saygı, tutumluluk ve merhamettir.

Her kitapta, Mavi Su sınıfının deniz canlısı bir öğrencisi, temsil ettiği değerin temel özelliklerini ön plana çıkartmakta ve çocuklara olumlu örnekler sunmaktadır. Karakterlerin isimleri de bu özelliklere uygun çağrışım yapacak nitelikte özenle seçilmiştir.

Değerler eğitimi dışında her kitapta; okuma yazmaya hazırlık, dikkat ve konsantrasyon, Türkçe dil, fen ve deney, mandala, scamper (çok yönlü düşünme), temel matematik, bilmece, kavram, mutfak, öz bakım, oyun hareket gibi alanlarda birçok çalışma ve etkinlik de müfredattaki amaç ve kazanımlara ulaşmak için uygulanmıştır.

Sete ek olarak eğlenceli matematik kitabı ile matematiksel düşünme becerilerinin gelişmesi hedeflenmiştir. Sıralama, sayma, gruplama, eşleştirme, arttırma, eksiltme, saat, ölçme birimleri, örüntü, grafik oluşturma, problem çözme, dikkat ve konsantrasyon çalışmaları ile de müfredat desteklenmiştir.

Eğlenceli sanat çalışmaları ile çocukların küçük kas becerilerinin gelişmesi, görsel ve estetik duyguların gelişmesi, çocukların yeni ve farklı ürünleri ortaya koyabilmelerine rehberlik etmek için hazırlanmıştır. Kitap arka kapakları her kitap için ayrı tasarlanmış oyun ve etkinliklerle çok daha eğlenirken eğitmeye olanak tanımaktadır.

Mavi Su Ülkesi’nde Evde Anaokulu Eğitim Seti, başka hiçbir ek kitaba ihtiyaç duymadan, seneyi en iyi şekilde geçirebileceğiniz nitelikte, tam donanımlı ve mükemmel bir eğitim setidir.

Mavi Su Ülkesi’nde Evde Anaokulu Eğitim Seti Kitaplarının İçerik Özellikleri

-Okuma-Yazmaya Hazırlık Çalışmaları
-Çocukları ilköğretime hazır hale getirmeyi amaçlayan eğitim setimiz okul öncesi müfredatına uygun hazırlanmış olmakla birlikte yeni yazı sistemini baz aldığı için çocukların okuma yazmayı daha kolay öğrenmelerine katkı sağlamayı amaçladık.
-Dikkat ve Konsantrasyon
-Resim içinden kayıp obje bulma çalışmalarıyla çocukların dikkatini geliştirmek için uğraştık.
-Türkçe ve Dil Etkinlikleri
-Çocukları bol bol konuşturup fikirlerini almak, ifade becerilerini geliştirebilmek için uğraştık.
-Fen ve Deney Etkinlikleri
-Yer alan deneylerle çocukların çevre farkındalığını ve bilim alanında gelişimini destekleyen etkinlikler hazırlayarak bu alanda ki merak duygularını açığa çıkartmayı amaçladık.
-Mandala Çalışmaları
-Küçük kas gelişimini desteklerken çocukların streslerini atabilecekleri ve sanatsal bakış açısı kazandıran etkinliklerle buluşmalarına yardımcı olduk.
-Scamper (Çok yönlü düşünme) Etkinlikleri
-Farklı düşünme becerilerini arttırmak amacıyla kitaplarımıza eğlenceli ve farklı çalışma sayfaları ekledik.
-Temel Matematik Çalışmaları
-Temel matematik çalışmalarıyla matematiksel düşünme becerilerini ve basit işlemleri zihinden yapabilme kabiliyetlerini geliştirmeye çalıştık.
-Bilmece
-Bilmeceleri kim sevmez? Farklı düşünce becerisi geliştiren etkinliklerden birisi. Her kitapta farklı sayfa düzeni ile şimdi çok daha eğlenceli.
-Kavram Çalışmaları
-M. E. B müfredatında bulunan ve çocuğunuzun bilmesi gereken tüm kavramları kitaplarımızda bulabilirsiniz.
-Mutfak Etkinlikleri
-Çocukların sadece tüketmelerini değil yeni ürünler ortaya koymaları ve farklı konulara ilgi göstermeleri için her kitapta bir mutfak etkinliği var.
-Öz Bakım Etkinlikleri
-Oyun Hareket Etkinlikleri gibi birçok etkinlik ve çalışma bulunmaktadır.
-Öz Bakım
-Kendi kendine yetebilen çocuk, kendine güvenen çocuktur. Öz bakım becerilerini geliştirebilmek için hem sözel hem de uygulamalı birçok çalışma yaptık.
-Değerler Eğitimi
-Temizlik, sorumluluk gibi birçok değerin daha kalıcı ve etkili olabilmesi için günlük yaşamdan örneklerle destekliyoruz.
-Oyun
-Çok yönlü yönergeleri ile, oyun oynarken hem değerler eğitiminin “Paylaşım ve arkadaşlık” konusu, hem de matematiksel düşünce becerilerini takviye ettik.

8 Kitap Eğitim Kitabı / 32 Sayfa
1 Kitap Becerikli Ellerim / 64 Sayfa
1 Kitap Ailemle Birlikte / 64 Sayfa
1 Kitap Eğlenceli Matematik Kitabım / 48 Sayfa
1 Adet Çalışma Yaprakları – 96 Sayfa
1 Adet Proje Kitabı – 32 Sayfa
1 Kitap Dik Temel Harflere Göre Hazırlık Fasikülü –32 Sayfa
1 Kitap Portfolyo Dosyası / 32 Sayfa
1 Adet Boy-Kilo Grafiği
1 Adet Karne
1 Adet Diploma
1 Adet Takdirname
1 Adet Gözlem Gelişim Dosyası

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: