Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
MAVİ SAKAL’IN ŞATOSU’NDA ( EKİNİ YENİDEN TANIMLAMA YÖNÜNDE BAZI NOTLAR )
Mavi Sakal’ın Şatosu’nda
MAVİ SAKAL’IN ŞATOSU’NDA ( EKİNİ YENİDEN TANIMLAMA YÖNÜNDE BAZI NOTLAR )
Barkod
: 9789944885935
Basım Yılı
: Mart 2009
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 15.5 x 23 (cm)
Sayfa Sayısı
: 126
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%30 İNDİRİM
Liste Fiyatı
12,96
İndirimli Fiyatı
9,07
Kazanılan Puan
27 NP
Bu kitabı 1,51 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 438 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
’Mavisakal’ın Şatosu’nda çok parlak bir kitap. Tam bir entelektüel hüner gösterisi; aynı zamanda. . .

geçmişin büyük uygarlık tarihçilerinin eserleri giib, hem derin bir heyecan hem de derin bir rahatsızlık duygusu uyandırıyor. ’
New Society

“Steiner’in geleneksel edebiyat geçmişinden kopuş üzerine yürüttüğü tartışma. . .

hem son aydınlatıcı hem de ezber bozucu niteliğiyle insanı cezbediyor. Fikirlerini paylaşan bir üslupla yazıyor ve ortaya attığı özgün kavramlar. . .

birinci sınıf düşüncenin her zaman sahip olduğu kışkırtıcı etkiyi yaratıyor. “
New Yorker

Hiç kuşkusuz 20. yüzyılın ikinci yarısının edebiyat eleştirisi ve karşılaştırmalı edebiyat alanlarının en önemli isimlerinden biri olan George Steiner, dil, yazın, kültür tarihi ve toplum arasındaki ilişkiler konusunda bir çok eser kaleme almıştır. 1970 yılında T. S. eliot anısına ve onunla tartışarak verdieği konferanslardan derlenmiş bu küçük, ama çarpıcı kitapta, Steiner, değerli çevirmen Yurdanur Salman’ın sözleriyle, piyanosunun başına oturmuş müzik döktüren bir virtüöz gibi yazın, kültür/ekin, tarih ve ruhbilim alanlarında dolaşıyor. Klasik hümanizmin sonunu, geleneksel edebiyattan kopuşu ve “kültür/ekin-sonrası“nı tartışıyor. İş Bankası Kültür Yayınları çağdaş edebiyat düşüncesinin en önemli isimlerinden birini Türkçede ilk kez yayımlamanın mutluluğunu yaşıyor.

Prof. George Stiner, Cenova Üniversitesi’nde İngilizce ve Karşılaştırmalı Edebiyat (1974-1994), Oxford Üniversitesi’nde Karşılaştırmalı edebiyat (1994-95), Harvard üniversitesi’nde de Şiir alanında ders verdi. 1997’ye kadar New Yorker ve Times Literary Supplenet dergileri için kitap ve edebiyat eleştirileri kaleme alan Fransa doğumlu Steiner, 1984 yılında Fransız hükümeti tarafından Legion d’Honneur nişanıyla ödüllendirildi. Bugüne kadar yayımalanmış çok sayıda eserinden bazıları: Tolstoy or Dostoevsky: An Essay in Contrast (1960); The death of Tragedy (1961); Language and Silence: essays 19581996 (1967); After Babel: Aspects of Language and Translation (1975); Antigones (1984); A Reading Against Shakespeare (1986); Proofs and Three Prables (1992: PEN/Macmillan Gümüş Kalem Ödülü); Lessons of the Masters (2003); The Idea of Europe (2005); George Steiner at The New Yorker (2008)
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: