Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
10 Roman
2017 Çok Satan
2018 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hemingway Kitap
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
KÜLTÜR
KÜLTÜR
Mutlaka Okunması Gereken 20 Kitap
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
MARKA RUHU SOSYAL SORUMLULUK KAMPANYALARI İLE MARKA YARATMAK ( MARKA RUHU SOSYAL SORUMLULUK KAMPANYALARI İLE MARKA YARATMAK )
Marka Ruhu Sosyal Sorumluluk Kampanyaları ile Marka Yaratmak Marka Ruhu Sosyal Sorumluluk Kampanyaları ile Marka Yaratmak
Yorumları oku
%35 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 17 x 24
Sayfa Sayısı
: 274
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 27,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 17,55 TL
Kazanılan Puan
: 57 NP
Barkod
: 9799757132584
Basım Yılı
: 2000
Kategoriler
Ürünün Tanıtımı
Sosyal sorumluluk kampanyaları, bir şirketi veya markayı ilgili bir gönüllü kuruluş ya da sosyal amaca, karşılıklı fayda sağlamak üzere bağlayan stratejik bir konumlandırma aracı olarak tanımlanabilir. Sosyal sorumluluk kampanyaları kurumun itibarını geliştirebilir, marka bilincini, müşteri bağlılığını artırabilir, satışlara ivme kazandırabilir, medyanın ilgisini çekebilir ve daha birçok fayda sağlayabilir.

Yoğun rekabet ortamında, tüketicinin şirketten ya da markadan beklentileri rasyonel (ürün performansı) ve duygusal (marka kişiliği) unsurları aşıyor. İnsanlar artık kuruluşlarını toplumdaki yerini sorguluyor ve iyi birer "kurumsal vatandaş" olduklarına ilişkin göstergeler arıyorlar.

Bu gelişmeler, markalara ve marka geliştirmeye bakışımızı da derinden etkiliyor. Rekabet edebilmek için, pazarlamacılar tüketicinin Maslow piramidindeki 'daha üst düzey' taleplerini yanıtlayabilmek, dolayısıyla da markalarına yeni tarz değerler katmanın yollaını bulmak durumundalar.

Bazı şirketlerin ve markaların bu gereksinime cevap verebilecek güçlü 'inanç sistemleri' olmakla birlikte, birçoğu böyle bir sistemi henüz oturtmuş değil. Bir sosyal sorumluluk programı, içtenlikle ve kendini gerçekten adayarak gerçekleştirildiği takdirde, birçok şirket için marka konumunu yükseltecek 'credo'yu sağlamada en hızlı ve en ekonomik yöntem olacaktır.

Bu kitap, sosyal sorumluluk kampanyaları kavramını ve bu kavramın günümüz marka geliştirme çalışmalarındaki yerini anlatıyor. Marka Ruhu, yazarların reklamcılık ve sosyal yardım kuruluşlarındaki engin deneyimlerinden yararlanarak ve kavramları ilgili vaka analizleri ile örnekleyerek, pazarlamacanın sosyal sorumluluk kampanyalarının gücünü bir ürün, hizmet ya da kuruluş markası için nasıl kullanabileceğini gösteriyor.

Bu ürünü 422 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: