Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
MANTIKUT TAYR ( KUŞ DİLİ )
Mantıkut Tayr
MANTIKUT TAYR ( KUŞ DİLİ )
Barkod
: 9786059317344
Basım Yılı
: Nisan 2016
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 364
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%33 İNDİRİM
Liste Fiyatı
12,00
İndirimli Fiyatı
8,04
Kazanılan Puan
24 NP
Bu ürünü 231 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Feridüddin Attar ya da tam adıyla Ebu Hamid Feridüddin Muhammed bin Ebi Bekir İbrahim-i Nisaburi, İran´nın en önemli dört şehrinden biri olan Nişabur’da 1136 yılında doğmuş 1221 yılında vefat etmiş ünlü bir İranlı şair ve mutasavvıftır. Hekim ve eczacı olmasından dolayı Attar (aktar) olarak anılır.

Mevlana Celaleddin-i Rumi, Şeyh Galip ve diğer mutasavvıflar tarafından yüceltilen Attar, çoğu günümüze kadar ulaşan pek çok eser bıraktı.

Attar küçüklüğünde Nişabur civarındaki Şadyah´ta babasının attar dükkanına devam ediyor, bir yandan baba mesleği attarlığı öbür yandan ilim ve irfan öğreniyordu. Attar´ın eserlerine bakıldığında iyi derecede Arapça, tefsir, hadis, kelam, fıkıh gibi dini ilimler öğrenimi gördüğünü; hikmet, felsefe, ilm-i nücum, eczacılık gibi akli ve tecrübi ilimlerden anladığı görülür. Ancak bu ilimleri nereden ve kimden öğrendiği hakkında tarihi kaynaklarda yeterli bir bilgi bulunmamaktadır.

Bazı tarihçiler Feridüddin Attar´ın tasavvufta adet olduğu üzere seyahatler yaptığından, Mekke´ye gidip Kabe´yi ziyaret ettiğinden, hatta Şam, Mısır, ve Hindistan´a kadar gittiğinden söz ederlerse de bunlar ispatlanmamış rivayetlerdir. Hayatının sonuna doğru yazdığı Esrarname´de Kabe´yi görme arzusu içinde olması Hicaz´a gitmediğinin delilidir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: