Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
MAKRO İKTİSAT POLİTİKASI (  )
Makro İktisat Politikası
MAKRO İKTİSAT POLİTİKASI (  )
Barkod
: 9789752531307
Basım Yılı
:
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 20 (cm)
Sayfa Sayısı
: 580
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%5 İNDİRİM
Liste Fiyatı
54,00
İndirimli Fiyatı
51,30
Kazanılan Puan
154 NP
Bu kitabı 8,55 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 307 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Bu kitap dört kısımdan oluşmaktadır:1)Temel İktisat Politikası Teorisi, 2)İktisadi Dalgalanmalar ve İstikrar Politikası, 3)Para Arzı, Para Talebi, Parasal Etki Kanalları ve Para Politikası, 4)Bütçe Açıkları ve Enflasyon, Maliye Politikası ve Enflasyonist Finansman.


1. Kısımda yer alan üç bölümden temel iktisat politikası teorisi başlığını taşıyan ilkinde, konu ile ilgili, kavramsal, kurumsal ve stratejik bir çerçeve oluşturulduktan sonra amaç ve araçlar belirlenmiştir. 2. bölümde, iktisat politikasının birçok iktisatçı ve uygulamacının, varlığını kabul ettiği bazı teknik sorunlar ile makro iktisat okulları ve çeşitli fikri-siyasi platformlar arasında ciddi görüş ayrılıklarının bulunduğu temel tartışma konuları özetlenmiştir. 3. bölümde ise, iktisat politikasının görmüle edilmesi anlamında politika belirlemesi sorunu incelenmiştir.


2. Kısımda iktisadi dalgalanmalar ve istikrar politikası tartışmalarına yer verilmiştir. Bursada yer alan 4, 5 ve 6. bölümlerden ilkinde iktisadi dalgalanmaların özellikleri ve kaynaklarının açıklanmasından sonra, dalgalanma ve istikrar politikası tartışmaları Keynesgil ve monetarist açılardan incelenmiştir. 5. Bölüm klasik ve Keynesgil çizginin günümüzdeki uzantıları olan ve rasyonel bekleyişlere dayanan yeni klasik ve yeni Keynesgil dalgalanma ve istikrar teorilerine ayrılmıştır. 6. Bölümde ise enflasyon ve işsizlik, enflasyonla mücadele, tarihte yaşanmış çeşitli durgunluklar ve finansal krizler özetlenmiştir.


3. Kısımdaki 7 ve 8. bölümlerde iktisat politikasının iki ana dalından biri olan para politikası ele alınmıştır.


4. Kısımdaki son kısım, maliye politikası konuları ile para ve maliye politikalarının karşılıklı etkileşim içinde bulundukları bazı meselelere ayrılmıştır. . .

.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: