Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
MAKAMLARLA TÜRK DİN MUSİKİSİ EĞİTİM SETİ (KİTAP + 4 CD) (  )
Makamlarla Türk Din Musikisi Eğitim Seti (Kitap + 4 CD)
MAKAMLARLA TÜRK DİN MUSİKİSİ EĞİTİM SETİ (KİTAP + 4 CD) (  )
Barkod
: 9786055649043
Basım Yılı
: 2013
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 15.5 x 23 (cm)
Sayfa Sayısı
: 500
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%18 İNDİRİM
Liste Fiyatı
125,00
İndirimli Fiyatı
102,50
Kazanılan Puan
308 NP
Bu ürünü 885 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Türkiye’de ilk kez dini musiki alanında yapılan bir eğitim setidir. Sürekli tartışılan konulardan birisi ezanı ve Kur’an’ı güzel okuma konusudur. Ypılan çalışmada Rast -Hüzzam - Uşşak - Hüseyni - Hicaz - Acemaşiran - Nihavend - Seğah ve Saba olmak üzere Dokuz Makamda İlahiler-Ezan-Kur’an-Kaside-Mevlid-Müezzinlik-Kamet icralarından oluşmaktadır. Bir kitap ve dört CD’den oluşan eser içerisinde Arapça bilmeyen meraklıları için eserler Latin harfleri ile de yazılmıştır.

Eski Türklerden Cahiliye Dönemi musikisine; Farabi, el-Kindi, İbn Sina’nın musiki anlayışından Osmanlı musikisine kadar birçok konuda bilgi alabileceğimiz bir kitap. Tarihi bilgilerin yyanı sıra İslam’ın Türk Müziği ile birleşmesinden ortaya çıkan formların anlaşılabilir bir dille anlatıldığı bu eser, temel müzik bilgilerini içermekte.

İmamlar, Müezzinler, İmam-Hatip Lisesi, İlahiyat Fakültesi, Kur’an Kursu ve Hizmet içi Eğitim Kursları öğrencileri ile halk içerisinde bu işe gönül vermiş insanların ezanı, kameti, müezzinliği, makamlarına göre ilahileri, makamla Kur’an okumayı ve mevlid-i şerifin doğru telaffuzunu öğrenebilecekleri bir eğitim seti.

Makamlarla Dini Musiki Eğitim Seti, daha önce konu üzerine herhangi bir bilgisi olmayan bir öğreniye göre tasarlanmıştır. Eserlerde makamlar arasında geçiş yapılmamış (Geçki), öğrenmeyi kolaylaştırmak için basit nağmelerle makamların karakteristik özellikleri esas alınarak seslendirme yapılmıştır.

Projesi Ubeydullah Sezikli tarafından yapılan eserin, musiki tarihi ile ilgili bölümleri Yrd. Doç. Dr. Nuri Özcan, Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi, Yrd. Doç. Dr. Ubeydullah Sezikli tarafından yazılmıştır. Eserler; Aziz Bahriyeli (Mevlid), Adem Kemaneci (Kur’an-ı Kerim), Ubeydullah Sezikli (İlahiler), Ender Doğan (Hüseyni makamı), Hadi Duran (Nihavend-Acem Aşiran makamı), Fatih Koca (Segah -Uşşak makamı), Hasan Çakmak (Saba-Hüzzam makamı) ve Ubeydullah Sezikli (Rast-Hicaz makamı) tarafından seslendirilmiştir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: