Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
MAGMA YERYÜZÜ DERGİSİ SAYI: 39 AĞUSTOS 2018 (  )
Magma Yeryüzü Dergisi Sayı: 39 Ağustos 2018
MAGMA YERYÜZÜ DERGİSİ SAYI: 39 AĞUSTOS 2018 (  )
Barkod
: 3990000029530
Basım Yılı
: Ağustos 2018
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 23 x 30 (cm)
Sayfa Sayısı
: 127
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%12 İNDİRİM
Liste Fiyatı
13,86
İndirimli Fiyatı
12,20
Kazanılan Puan
37 NP
Bu ürünü 82 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

İspanya’nın Dağ Köyleri

Kıyılarını kaybeden İspanya, iç kısımlarında yeniden diriliyor. Denizden ve sıcağın hüküm sürdüğü kıyılardan uzakta, dağların kucağında ya da kayalık uçurumların ardında bambaşka bir İspanya yaşıyor.

Yazı ve fotoğraflar: Hakan Öge

Yaban Kıyılar Adası: Bozcaada

Adanın kuzeybatısındaki ıssız kumsallar, yabankekikleri, dinmeyen rüzgârın şekil verdiği kumul bitkileri ve baharı karşılayan bisikletli Magma gezginleri.

Yazı ve fotoğraflar: Özcan Yüksek


Heidenheim: Büyülü Sahne

Svabya Alplerinin gölgesinde sadece 48 bin nüfuslu küçük bir kent Heidenheim. Buna karşın ekonomisi, yaklaşık 3. 300 yıl öncesine dayanan geçmişi ve son yıllarda adından çokça söz ettiren opera festivaliyle Almanya’nın popüler kültür kentlerinden biri haline geldi. Magma, Hellenstein şatosu’nun büyülü atmosferinde her yıl düzenlenen festivale konuk oldu.

Yazı ve fotoğraflar: Sinan Çakmak

Ağırnas: Yeraltında Gizem

Dehlizler, mağaralar, kilit taşlarıyla kapanan salonlar, bir ağ gibi birbirine bağlanan yapılar. . .

Osmanlı uygarlığının başmimarı Mimar Sinan’ın doğduğu kasaba, yerin altında bir şehir saklıyor. Kayseri’nin Ağırnas beldesinin altında yüzlerce yıl kullanılmış yeraltı şehri gün yüzüne çıkıyor.

Yazı: Ali Yamaç fotoğraflar: Ali Ethem Keskin

Moğol Rüzgârı: İstanbul

Mavi gökkubbe altında göz alabildiğine uzanan sessiz ve ıssız bozkırdan, gösteriş yarışına girmiş gökdelenlerin yükseldiği bir metropole geldiler. Yaşamlarının filizlendiği coğrafyadan çok uzakta, kendilerine yeni bir hayat kurdular. Ekonomik sıkıntılar nedeniyle ülkelerini terk eden Moğollar çalışıp ayakta kalmaya çalışırken bir yandan da dillerini, dinlerini, geleneklerini İstanbul’un merkezinde yaşatıyorlar.

Yazı: Seray Yalçın / fotoğraflar: Yusuf Aslan

Marmara Denizi Komada

ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü’nde öğretim üyeliği yapan Dr. Korhan Özkan su ekolojisi hakkında çalışıyor. Doktorasını 2013 yılında Danimarka’da Aarhus Üniversitesi’nde, topluluk ekolojisi üstüne tamamlamış. Son yıllarda kara - deniz etkileşimi ve geniş bir ekibin bir parçası olarak Marmara havzasındaki insan faaliyetlerinin Marmara Denizi’ne etkisini araştırıyor. Özkan ile Marmara Denizi’ndeki son bulguları üzerine konuştuk.

Söyleşi: Süreyya İsfendiyaroğlu

Akçağıl Köyü Kırsal Roma

İzmit’i Akçaova üzerinden Ağva’ya bağlayan günümüz karayolu boyunca sağlı sollu birçok köy geçilir. Coğrafya çok güzel ve etkileyicidir. Görülen köyler ilk bakışta ufak sıradan yerleşimler olarak fazla ilgi uyandırmaz. Ama bu köylerin içine girip sokaklarında dolaşır veya arazilerinde ufak yürüyüşler yaparsanız şaşıracağınıza emin olun. Muhteşem ama hakkında çok az bilginin bulunduğu bir antik dönem tarihinin kalıntıları sizi karşılayacaktır. İşte eski ismi Göğüşler olan Akçağıl Köyü de bu yerleşimlerden sadece biri.

Yazı Ve Fotoğraflar: Bünyad Dinç

Sürdürülebilir 17 Hedef

Gezegenimiz tüm canlılar için giderek yaşanmaz bir hal alıyor. Birleşmiş Milletler’e üye 193 ülke, 25 Eylül 2015’te yoksulluğu sonlandırmak, gezegeni korumak ve herkesin refah içinde yaşaması için yeni Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri belirledi. Bu hedeflerin belirlenmesinden üç yıl sonra durum değerlendirmesi yapmak için BM Kalkınma Programı (UNDP) İklim Değişikliği ve Çevre Portföy Yöneticisi Nuri Özbağdatlı ile konuştuk.

Söyleşi: Özgür Gürbüz / Fotoğraflar: Tijen Burultay

Dokuzuncu Gezegenin Peşinde

Gökbilimciler, Neptün’ün ötesinde gizlendiği varsayılan gizemli Gezegen 9’un varlığına ilişkin deliller topluyor.

Yazı: Mehmet Emin Özel

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: