Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
MADEN İDARE HUKUKUMUZUN ANA İLKELERİ VE TEMEL MÜESSESELERİ ( MEVZUAT VE YARGI KARARLARI IŞIĞINDA ELEŞTİREL BİR YAKLAŞIM )
Maden İdare Hukukumuzun Ana İlkeleri ve Temel Müesseseleri
MADEN İDARE HUKUKUMUZUN ANA İLKELERİ VE TEMEL MÜESSESELERİ ( MEVZUAT VE YARGI KARARLARI IŞIĞINDA ELEŞTİREL BİR YAKLAŞIM )
Barkod
: 9789944469173
Basım Yılı
: 2008
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16.5 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 311
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%22 İNDİRİM
Liste Fiyatı
10,00
İndirimli Fiyatı
7,80
Kazanılan Puan
23 NP
Bu kitabı 1,30 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 182 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Maden Hukuku hakkında yeteri kadar yayın bulunmamaktadır. Hukuk Fakültelerinde bu konunun derslerinin açıldığı, etraflı biçimde irdelendiği, farklı fikirlerin ortaya konulduğu söylenemez. Kanunlaşma aşamasında, temel tercihlerin gereği kadar tartışma konusu olduktan sonra yapıldığını iddia etmek de zordur.

Yasamanın gerekli ve sürekli ilgiyi göstermediği, doktrinin yeterince işlenmediği bir konu olması, bu alanda ortaya çıkan uyuşmazlıkları çözüme ulaştırmak durumunda olan yargıyı sorunla tek başına, karşı karşıya bırakmıştır.

Çalışmada öncelikle yargı kararlarından hareketle, çıkan uyuşmazlık biçimleri, konunun fotoğrafını ortaya koyabilmek için işlenmiştir. Daha sonra Maden Kanunu’nun geçirdiği önemli değişiklik ile birlikte anlam ve kapsamı belirlenmeye çalışılmıştır. Bu sayede hem kanun koyucunun tercihlerini; hem de bu tercih doğrultusunda yapılan düzenlemeyi anlamak ve değerlendirebilmek amaçlanmıştır.

Yargı kararları ve mevzuattan hareketle, bunlardan yararlanarak ancak tartışılmasını sağlayabilmek için eleştirel bir yaklaşımı esas alarak, Maden İdare Hukuku’nun ana ilkeleri, temel özellikleri ve müesseseleri hakkında düşünceler ortaya konulmuştur.

Belirtmek gerekir ki, bu çalışmanın temel amacı, konunun üzerindeki “ölü toprağı“nı biraz sıyırmak ve üzerinde düşülmesi gereken bir konu olarak, ülkemizin hukuk gündeminde yer almasını sağlamaya çalışmaktır.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: