Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
LİSHMAN ORGANİK PSİKİYATRİ (  )
LİSHMAN ORGANİK PSİKİYATRİ (  )
Barkod
: 9786055270469
Basım Yılı
:
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 20 x 28 (cm)
Sayfa Sayısı
: 933
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 2 iş günü temin
%5 İNDİRİM
Liste Fiyatı
215,00
İndirimli Fiyatı
204,25
Kazanılan Puan
613 NP
Bu kitabı 34,04 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 817 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

İlk yayınlandığı 1978 yılından bu yana, Lishman Organik Psikiyatri: Nöropsikiyatri Ders Kitabı tüm dünyada nöropsikiyatri ve organik psikiyatri alanında eğitim, klinik uygulama ve araştırmalar için önde gelen temel kaynak kitabı olmuştur. İlk basımında Alwyn Lishman tek yazar iken, bu önemli eserin 2009 yılındaki dördüncü ve son baskısı Londra Maudsley Hastanesi ve Psikiyatri Enstitüsü’nde çalışan 13 yazarın katkısı ile gerçekleşmiştir. Sözü geçen katkılar eserin kapsamını ciddi ölçüde genişletmiş ve güçlendirmiştir. Bu kitap yalnızca nörolojik hastalıkların psikiyatrik yönlerini değil, organik psikiyatri konularını da kapsamakta ve bu nedenle liyezon psikiyatrisi için de bir ders kitabı olma özelliği taşımaktadır.

Son 30 yıl içinde Lishman Organik Psikiyatri: Nöropsikiyatri Ders Kitabı psikiyatr, nörolog ve ilgili dal öğrencileri başta olmak üzere çok sayıda hekim ve öğrenciden oluşan geniş bir okuyucu kitlesi için “efsanevi bir önem” kazanmış ve bu alanlarda önde gelen kılavuz kitap olmuştur. Geniş kapsamı göz önüne alındığında, eseri Türkçe’ye kazandırma projesinin içinde yer alan tüm ekibin tercümenin tamamlandığı dönem içinde büyük bir yük ve sorumluluk altına girdiğini belirtmek de sanıyorum abartılı olmayacaktır. Özverili çalışmaları için tamamı psikiyatri ve nöroloji öğretim üyeleri/uzmanları/araştırma görevlilerinden oluşan tüm çevirmen hekimlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Çeviri çalışmasında dil tutarlılığı için büyük çaba sarfedilmiştir. Ancak çeviride, Türkçe’de yerleşmiş çeşitliliği de gösterebilme açısından, bazı terimler kabul edildikleri yaygın kullanım şekilleri ile farklı bölümlerde farklı şekillerde okuyucuya sunulmuştur, (örneğin santral/merkezi sinir sistemi, gri cevher/madde). Türkçe çevirileri göreceli yeni ve tam olarak yerleşmemiş olan bazı kavram ve terimlerin daha iyi anlaşılabilmesi için, yabancı dildeki (İngilizce ve diğer) karşılıkları beraberinde sunulmaktadır. Daha sınırlı sayıda olmak üzere de, tam tersine, sık kullanılan ve yerleşmiş bazı İngilizce terim ve kısaltmalar (örneğin AIDS, HIV, MMPI) ilk geçtiği yerde beraberinde Türkçesi de belirtilmek üzere, metin içinde değiştirilmeden yer almaktadır.

Kısaca, Lishman Organik Psikiyatri: Nöropsikiyatri Ders Kitabı’nın 4. baskısı kapsamlı klinik bilgi ve güncel nörobilimin zengin bir karışımı ve alanında önde gelen bir klasiğin güncellenme çalışması olarak tanımlanabilir. Bu kitabı Türkçe bilim dizinine kazandırmış olmaktan dolayı duyduğumuz mutluluk, eser Türkçe bilgiye ulaşımı tercih eden okuyucular tarafından benimsendiği ve yararlı bulunduğu takdirde kesinlikle daha da artacaktır.

Saygılarımla,

Prof. Dr. A. Elif Anık Yağcıoğlu, Mart 2013

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi

Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı

Ankara

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: