Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
LAMURE KÜLTÜR SANAT VE EDEBİYAT DERGİSİ SAYI: 14-15 HAZİRAN-TEMMUZ 2021 (  )
Lamure Kültür Sanat ve Edebiyat Dergisi Sayı: 14-15 Haziran-Temmuz 2021
LAMURE KÜLTÜR SANAT VE EDEBİYAT DERGİSİ SAYI: 14-15 HAZİRAN-TEMMUZ 2021 (  )
Barkod
: 3990000618301
Basım Yılı
: Haziran 2021
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 23.5 x 33 (cm)
Sayfa Sayısı
: 44
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%22 İNDİRİM
Liste Fiyatı
25,00
İndirimli Fiyatı
19,50
Kazanılan Puan
59 NP
Bu ürünü 9 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Yunus Emre Yılı

Lamure Dergisi olarak bu sayıda Yunus Emre konusunu işlemek istedik. Kıymetli yazarlarımız vefatının 700. yılında yazılarıyla Yunus’u andı.

Vefatının 700. yılı münasebetiyle, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından Yunus Emre’yi anma etkinlikleri kararı alınmıştı.

Edebiyatımızın ve kültürümüzün temel taşlarından olan, “Anadolu İrfanı”nın öncüsü ve mimarlarından; eserlerinde kardeşlik, sevgi, hoşgörü kavramlarını işleyen ve bu düşüncesini: “Yaratılanı severiz, Yaradan’dan ötürü” sözüyle mühürleyen Yunus Emre, dünyaya mal olmuş bir şahsiyettir.

Cumhurbaşkanlığı tarafından 2021 yılının “Yunus Emre ve Türkçe Yılı Olarak Kutlanması” kararıyla birlikte, tertiplenecek etkinlikler ve çalışmalarda “Bizim Yunus” vurgusunun ön plana çıkartılmasına dikkat çekilmiştir. Nisan sayımızda Mehmet Akif Ersoy Özel Sayısını siz değerli okurlarımıza sunmanın sevincini yaşamıştık. Bu sayı vesilesiyle sizlerden aldığımız müspet eleştiri ve değerlendirmelerin ışığında Lamure Dergisi olarak Mayıs sayısını “Yunus Emre Özel Sayısı” olarak sizlere takdim etmenin huzurunu yaşıyoruz.

Yine birbirinden değerli yazar ve şairlerin kaleme aldığı yazı ve şiirlerde; “Bizim Yunus” vurgusunun ön planda tutulduğu, zengin, dopdolu bir içerikle sizleri baş başa bırakıyoruz.

Yeni sayımızda Türkiye’de Polisiye Roman türünü inceleyeceğiz. Yazılarınızı, önerilerinizi ve eleştirilerinizi bize ulaştırarak birlikte üretmenin, yazmanın, yayımlamanın değerini çoğaltalım.

Keyifli okumalar dilerim.

Genel Yayın Yönetmeni
Bilal Özbay

Bu Sayıda yazıları yayınlanan yazarlarımız:

Sadık Yalsızuçanlar – Mustafa Uçurum – Mustafa Özçelik – Özcan Ünlü – Bestami Yazgan – Nurettin Durman – Adem Özbay Murat Kömür – Esra Algan – Deniz Çömez – Emre Timur – Mehmet Bülend Sağlam – Mehmet Memdoğlu – Selçuk Alkan –– Nil Didem Şimşek – Şener İşleyen – Bilal Özbay – M. Endülüs-Aziz Kağan Güneş – Sıddıka Zeynep Bozkuş – Şenay Şeker – Ahmet Şen – Çiğdem Acarsoy – Osman Tatlı – Abdullah Arslan – İbrahim Şaşma

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: