Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
KÜRT ULUSAL HAREKETLERİ VE 15. YÜZYILDAN GÜNÜMÜZE ERMENİ-KÜRT İLİŞKİLERİ (  )
Kürt Ulusal Hareketleri ve 15. Yüzyıldan Günümüze Ermeni-Kürt İlişkileri
KÜRT ULUSAL HAREKETLERİ VE 15. YÜZYILDAN GÜNÜMÜZE ERMENİ-KÜRT İLİŞKİLERİ (  )
Barkod
: 3990000009993
Basım Yılı
: 1992
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 19.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 352
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
23,00
İndirimli Fiyatı
17,25
Kazanılan Puan
52 NP
Bu ürünü 631 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Günümüz Ortadoğusunda yaşanan Arap, Ermeni, Fars, Kürt ve Türk halklarının tarihi içiçedir. Bu halkların dönem dönem birbirleriyle çeşitli şiddetli savaşlara tutuşmaları ve birbirlerini karşılıklı bilimi, bir çok halkın tarihi o halkla savaşmış diğer halkların kitabe ve belgelerinden çıkarmıştır. Bugün arap, Ermeni, Fars; kürt, Türk ve günümüz ortadoğusunda yaşayan diğer halkların tarihi iç içe incelenmeden gerçek anlamda bilimsel bir çalışma ortaya konulamaz. Bu düşünceden hareketle Kürt Ulusal Hareketleri ve 15. YY’dan Günümüze Ermeni Kürt İlişkileri adlı kitabını Türkiye okuruna sunduğumuz Ermeni yazar Garo Sasuni birçok Ortadoğu dillerini bildiği ve bir çok hadiseye de bizzat tanık oldugu için kitap önemli bir belge niteliğindedir.

Şüphesiz yazarın kendiside bir taraftır. Yazar Taşnak Partisi’nin önderlerinden olup Türkiye kamuoyunun “Menşevik Ermeni Hükümeti“ olarak bildiği hükümetin Ermenistan’da iktidar olduğu dönemde milletvekilliği yapmış ve “Kemalist-Bolşevik“ ittifakının olduğu hareketli dönemi yaşamıştır.

Kitap önemli bir kaynak olma niteliği yanısıra katılmadığımız bir çok alıntı ve tespitleri de içermektedir. Elbette ki kitabı Türkiye kamuoyu ve gerçek tarihçiler kendi süzgeçlerinden geçireceklerdir. Okuyanların bir kısmı övecek, bir kısmı saldıracak bir kısmı ise bilimsel soğukkanlılığı elden bırakmayacaktır. Biz, kitabı yayınlamakla Türkiye okuruna öenmli bir hizmet verdiğimiz düşüncesindeyiz. Dileğimiz okuyucunun kitabı soğukkanlı bir şekilde ele alıp incelemesi ve bir batılı düşünürün şu sözleriyle hareket etmesidir; “Senin düşüncelerine katılmıyorum. Anacak düşünceni savunman için canımı bile veririm. “ gerisini okurun takdirine bırakıyoruz.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: