Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
KURŞUN KALEM ÜÇ AYLIK EDEBİYAT DERGİSİ SAYI: 54 EKİM-KASIM-ARALIK 2019 (  )
Kurşun Kalem Üç Aylık Edebiyat Dergisi Sayı: 54 Ekim-Kasım-Aralık 2019
KURŞUN KALEM ÜÇ AYLIK EDEBİYAT DERGİSİ SAYI: 54 EKİM-KASIM-ARALIK 2019 (  )
Barkod
: 3990000035054
Basım Yılı
: Ekim 2019
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 96
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%22 İNDİRİM
Liste Fiyatı
20,00
İndirimli Fiyatı
15,60
Kazanılan Puan
47 NP
Bu ürünü 179 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Merhaba,

2019’un son sayısında Kurşun Kalem’in ilk gündem dosyası “Edebiyat-Tiyatro İlişkisi“. Dosyayı Mustafa Bal hazırladı. Prof. Hülya Nutku, “Edebiyat-Tiyatro ilişkisi“ yazısında tiyatronun bir anlatı değil canlandırma sanatı olduğuna dikkat çekiyor. Türkan Düztepe Aktaş “Edebiyat Tiyatro İlişkisi Bağlamında Anayurt Oteli Romanının Değerlendirilmesi“, Nedim Saban “Lütfen Uyarlama“, Kemal Oruç “Oyun Yazarlığı Üzerine Sıkça Sorulan Sorular“, “Tiyatro yapıtı edebiyattır, ama edebiyat tiyatro değildir“ diyen Prof. Özdemir Nutku da tiyatronun edebiyattan neden farklı olduğunu yazdı. Havva Ağral “Tiyatro Sanatı ve Hayatı Güncellemek“ Mustafa Bal ise “Tek Kişilik Tiyatro Oyunlarında Oğuz Atay“ı inceledi.

Oğuz Tümbaş’ın hazırladığı Abdullah Neyzar Karahan’a Mektuplar dosyamıza; Oğuz Tümbaş, Ahmet Günbaş, Okan Yüksel, Mehmet Sadık Kırımlı, Özkan Mert ve Mine Ömer yazdılar.

“Edebiyat kadın ve erkek yazarların eşit konumlara ulaştığı bir alan mıdır? Soruşturma dosyamızı Mine Ömer hazırladı. Soruşturma dosyamızdaki karikatürler Hasan Efe’ye ait. Dosyaya Süreyya Köle, Emel Koşar, Müesser Yeniay, Aydan Yalçın, Neval Savak, Sulbiye Yıldırım, Gülseren Mungan ve Mine Ömer yazdılar.

Şairin 24 Saati köşemizin konuğu Ahmet Özer. Şairlerin hayatları şiire dahil olunca şairin 24 saati de merakla okunan sayfalar olmaya devam ediyor. Nalan Yılmaz “Devrimci Bir Kadın Suat Derviş“i Aykırı Portreler köşesine taşıdı. Günümüz Türk edebiyatında ve yazılı basında yaygın dil yanlışlarını “Dil Yareleri“ başlığı altında Selman Büyükaşık inceledi ve yazdı. Filiz Gülmez’in “İzmir’de Kadın Olmak“yazı dizisinin ikinci bölümünü ve Nisa Leyla’nın Yusuf Alper’le yaptığı söyleşiyi okuyabilirsiniz. Bu sayımızın şairleri Bilsen Başaran, Hayri K. Yetik, Müesser Yeniay, Tan Doğan, Dilek Özkan ve Hüseyin Hatipoğlu. Şiirleri, Tamer Öncül seçti. Esin Görgülü, Hüseyin Opruklu, Kerem Yılmaz da öyküleri ile Kurşun Kalem’de yer aldılar. Öykülerinizi, deneme-inceleme, eleştiri yazılarınızı, şiirlerinizi kursunkalem2009@gmail. com adresimize gönderebilirsiniz. 55. sayımızda görüşmek üzere sevgiyle

- Mine Ömer

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: