Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
KÜRESELLEŞEN DÜNYADA GÜVENLİK ( MİLLİ GÜVENLİK, KAMU GÜVENLİĞİ, ÖRGÜTLÜ SUÇLAR VE SUÇ İSTİHBARATI )
Küreselleşen Dünyada Güvenlik
KÜRESELLEŞEN DÜNYADA GÜVENLİK ( MİLLİ GÜVENLİK, KAMU GÜVENLİĞİ, ÖRGÜTLÜ SUÇLAR VE SUÇ İSTİHBARATI )
Barkod
: 9786055633097
Basım Yılı
: Temmuz 2009
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 23.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 714
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 3 iş günü temin
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
52,00
İndirimli Fiyatı
44,20
Kazanılan Puan
133 NP
Bu kitabı 7,37 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 82 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Küreselleşmenin çok ileri boyutlara geldiği dünyada ve uluslararası ilişkiler sisteminde, güvenlik konusu da küresel bir nitelik kazanmıştır. Bu bağlamda, ülkelerin iç işlerinde yaşadığı sorunlar ile dış ilişkilerdeki sorunlar arasındaki sınırın giderek belirsizleşmesi devlet güvenliğine yönelecek tahditler açısından da önemli hale gelmiştir. Dolayısıyla, bireylerin ve toplumsal yaşamın varlığı aynı zamanda iç düzenin sağlanması diğer ifadeyle kamu düzeninin ve buna paralel bu amaca hizmet eden kolluk faaliyetlerinin önemi de bir kat daha artmıştır.

Günümüzde, insanlığı tehdit eden sorunların, geleneksel güvenlik sorunlarının yanında; ekolojik, bilimsel, teknolojik, ekonomik ve sosyal değişimlerle birlikte yeryüzündeki tüm yaşamı tehdit eden yeni ve karmaşık güvenlik problemleri ortaya çıkmıştır. Nitekim, şiddet, yoksulluk ve çevre yıkımı gibi sorunların birbirleriyle yakından bağlantılı olduğunu ve mevcut ekonomik, sosyal ve siyasi kurumların doğasından kaynaklandığını görmekteyiz.

Kamu güvenliği ise genel asayiş hizmetleriyle devlet sisteminin içe dönük güvenlik hizmetlerinden oluşan bir yapıdadır. İşte bu çalışma, genelde güvenlik konuları, özelde is ekamu güvenliği çerçevesinde, suç ve suçlularla etkin mücadele ile ihtiyaç hissedilen konularda gerekli değerlendirmelerin yapılabilmesi ve/veya elde edilen bilgilerin değerlendirilebilmesi konusunda çok iyi işleyen bir istihbarat ( kriminal istihbarat veya suç istihbaratı) mekanizmasının kurulması gereğinden ortaya çıkmıştır.

Dolayısıyla bu çalışmada, genel olarak güvenlik konuları ve özelde kamu güvenliği ve küreselleşme sürecinde devlet güvenliğini tehdit eden unsurlar içerisinde çok önemli boyutlara gelen örgütlü suçlar ile bunlarla mücadele edecek birimler içerisinde önemli bir yere sahip olan suç istihbarat birimleri ve suç istihbarat konuları ele alınmış ve değerlendirilmiştir.

Dileriz ki bu çalışma; araştırmacılara, güvenlik eğitimi veren birim ve okullara, bu alanlarda hizmet veren uygulayıcı birimlere ve personeline faydalı olur.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: