Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
KÜRESEL ORGANİK KRİZ VE YENİ SOĞUK SAVAŞ: ABD VE ÇİN’İN SINIRSIZ STRATEJİK REKABETİ ( KÜRESEL ORGANİK KRİZ VE YENİ SOĞUK SAVAŞ: ABD VE ÇİN’İN SINIRSIZ STRATEJİK REKABETİ )
Küresel Organik Kriz ve Yeni Soğuk Savaş: ABD ve Çin’in Sınırsız Stratejik Rekabeti
KÜRESEL ORGANİK KRİZ VE YENİ SOĞUK SAVAŞ: ABD VE ÇİN’İN SINIRSIZ STRATEJİK REKABETİ ( KÜRESEL ORGANİK KRİZ VE YENİ SOĞUK SAVAŞ: ABD VE ÇİN’İN SINIRSIZ STRATEJİK REKABETİ )
Barkod
: 9786257363464
Basım Yılı
: Nisan 2021
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13,5x21,5
Sayfa Sayısı
: 298
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
35,00
İndirimli Fiyatı
26,25
Kazanılan Puan
79 NP
Bu ürünü 26 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Bu kitap, ABD-Çin ilişkileri kapsamında uluslararası güvenliği etkileyen faktörleri 11 Eylül 2001 sonrasında küresel hegemonya bağlamında incelemiştir. Dolayısıyla ABD-Çin ilişkilerinin hegemonik rekabete girdiği ve bu rekabetin uluslararası güvenliği etkileyebilecek bir boyuta ulaştığı savı, Neo-Gramşiyan bir teorik çerçeve içerisinde tartışılmıştır. Bu çalışma Neo-Gramşiyan yaklaşım çerçevesinde uluslararası sistemde oluşan parçalanmaya dönük eğilimleri tespit etmeye çalışmakta ve iki ülke arasındaki rekabetin çok kutuplu bir küresel düzen ihtimalini ortaya çıkaran sınırsız stratejik bir rekabete dönüştüğünü ileri sürmektedir. İki ülkenin stratejik yaklaşım ve pratiklerine odaklanmış olan bu kitap, 11 Eylül 2001 sonrası görev yapan Başkanların dönemlerini kronolojik açıdan incelemiştir. Ortaya konulan bulguların analizi sonucunda ABD-Çin ilişkilerinin çok karmaşık bir rekabet modeli içerisinde hareket ettiği ve çatışma ihtimalini de barındıran gerilimli bir düzeyde seyrettiği ortaya çıkmıştır. Kitabın küresel hegemonya ve küresel düzenin yapısına yönelik çözümleme ve eleştirilerinin, bu ölçekte çalışan tüm araştırmacılara ışık tutması ve katkıda bulunması beklenmektedir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: