Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
KÜRESEL KRİZ: PARASAL VE MALİ REFORM ÖNERİLERİ ( STİGLİTZ RAPORU )
Küresel Kriz: Parasal ve Mali Reform Önerileri
KÜRESEL KRİZ: PARASAL VE MALİ REFORM ÖNERİLERİ ( STİGLİTZ RAPORU )
Barkod
: 9786055069384
Basım Yılı
: Eylül 2017
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 14 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 286
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%23 İNDİRİM
Liste Fiyatı
31,00
İndirimli Fiyatı
23,87
Kazanılan Puan
72 NP
Bu ürünü 1550 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

2008 yılında başlayan ekonomik krizin hemen ardından, uluslararası para sistemi uzmanı yirmi ünlü iktisatçıdan oluşan bir çalışma komisyonu Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Başkanı’nın önderliğinde toplandı. Başkanlığını Nobel ödüllü iktisatçı Joseph E. Stiglitz’in yaptığı komisyon, yaşanan krizi ve krizin kalkınma üzerindeki etkilerini derinlemesine inceledi.

Komisyon 2009 yılının sonlarında Stiglitz Raporu adında bir belge yayımladı. Bu rapor, yaşanmakta olan finansal krizi, birbiriyle yakından bağlantılı bir dizi krizin –gıda, su, enerji ve sürdürülebilir kalkınma krizleri- en son ve en çok hasara yol açan halkası olarak görmüştür. Raporda, kısa vadeli önlemlerden derin yapısal değişikliklere, krize verilen tepkilerden, ekonomik ve finansal yapılarda küresel çaptaki köklü reformlara kadar kapsamlı ve hedef odaklı öneri ve değerlendirmeler yer almaktadır. Bu rapor, hem ulusal hem de uluslararası ekonomi politikalarının oluşturulmasında ve ulusal politikaların uluslararası düzeyde eşgüdümünün sağlanması çabalarında önemli çözüm önerileri sunmaktadır. Yaşanan ekonomik krizi anlamak isteyen iktisatçılar için bir başvuru kaynağı olan bu kitabı güvenli ve refah içinde bir dünya arzulayan herkesin okuması gerektiğine inanıyoruz.

Joseph E. Stihlitz için övgüler:

“Mali kriz hakkında ileri sürdüğü tüm tezleri başından beri haklı olan tek uzman. ”

- Newsweek

“Modern zamanların en önemli iktisatçılarından biri. ” Nicolas Stern, Dünya Bankası Baş Ekonomisti ve Genel Başkan Yardımcısı

“Dünya ekonomisinin görünümü kötüye giderken, Profesör Stiglitz gibi iktisatçıların seslerini daha çok duyurması lazım. ”

- The Guardian

Columbia Üniversitesinde iktisat profesörü olan Joseph E. Stiglitz, John Bates Clark Madalyası ve Nobel Ödülü sahibidir. Stiglitz daha önce Dünya Bankasında Genel Başkan Yardımcısı ve Baş Ekonomist olarak görev yapmıştır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: