Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
10 Roman
2017 Çok Satan
2018 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hemingway Kitap
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
KÜLTÜR
KÜLTÜR
Mutlaka Okunması Gereken 20 Kitap
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
KÜRESEL ISINMA VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ ( KÜRESEL ISINMA VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ )
Küresel Isınma ve İklim Değişikliği Küresel Isınma ve İklim Değişikliği
Yorumları oku
%28 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13,5 x 21
Sayfa Sayısı
: 176
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 12,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 8,64 TL
Kazanılan Puan
: 27 NP
Barkod
: 9789944425214
Basım Yılı
: 2007
Ürünün Tanıtımı
Her geçen gün basın yayın organlarında giderek daha fazla sayıda "küresel ısınma ve iklim değişikliği" ile ilgili haberlere rastlıyoruz. Şiddetli fırtınalar, görülmemiş sıcak havalar, eriyen buzullar, şiddetli kuraklık ve susuzluk gibi haberlerin bombardımanı altında doğrular, yanlışlar birbirine mi karışıyor? İklim değişikliği insanlığı küresel bir felâkete mi götürüyor? Sahi, bu sıkça bahsedilen "sera etkisi, sera gazları" nedir? İklim gerçekten değişiyor ve biz insanlar bu değişimde ciddî bir sorumluluk mu taşıyoruz? Konu güncelliğini korumakla beraber, şuradan veya buradan gelen açıklamalar her zaman meselenin açık ve net bir şekilde görülmesine izin vermemektedir. İşte elinizdeki bu kitap "küresel ısınma ve iklim değişikliği" ile aklınıza takılan, bilmek istediğiniz bütün sorulara, tamamen en son bilimsel verilere dayanarak cevap vermeye çalışıyor.
Şimdiye kadar insanlığın yaşamadığı ve büyük ölçüde kendisinin sorumlu olduğu dev bir doğal olayın içinde yaşıyoruz... Eğer bir şeyler yapmazsak, sadece kendimizi değil çocuklarımızı ve torunlarımızı da giderek artan şiddette etkileyecek olan "küresel iklim değişikliği"ni merak ediyorsanız bu kitapta aradığınız her şeyi bulacaksınız.
"İklim değişikliği, son 10-15 yılda dünya gündeminde insanlığın geleceği ile ilgili olarak en ciddi 'meydan okuma'…
Yorumlar: "...Uzmen'in çalışması iyi ile kötünün sonsuz savaşını bilinen bilimsellikle anlatmakta. Belki muazzam bilgi birikiminin özetlenmiş hâli ama yine de çarpıcı ve uyarıcı. Tabiî anlayana, gözünü maddî hırs kaplamayana. Uzmen 'yok oluş' uyarısını bilimsel verilerle ortaya koyan eseriyle ölümsüzlük sırrını keşfeden bir bilimsel kişi. Büyük bir çevreci duyarlılıkla bizi aydınlattığı için sağ olsun!.." İskender KAZAZ Türkiye Çevre Koruma ve Yeşillendirme Kurumu (TÜRÇEK) Onursal Başkanı "...Çok net, dünyada ısı yükseliyor… …Birleşmiş Milletler çerçevesinde düzenlenen bir iklim araştırması var. 'Hükümetlerarası İklim Değişim Paneli' (Intergovernmental Panel On Climate Change, IPCC) adında. Burada 2100 yılına kadar dünyadaki iklim değişiklikleri inceleniyor. Değişik ülkelerden uzmanların katıldığı panelin raporları gelecek yıl yayınlanacak… …Raporun şu anda ulaştığı birkaç sonuç var: Dünyada ısı dört derece artıyor. Deniz seviyesi yarım metre yükseliyor. Sıcak su akıntıları soğuyor, buzullar erime sürecine giriyor... ...Oysa, iklim değişmesinin sakıncalarını gidermek mümkün. Arabadan ısınmaya, fabrikadan tarıma kadar yeni teknolojilerle. Ama, yeni teknoloji ek maliyet demek. O da, sanayicilerin işine gelmiyor. Sıcak, daha sıcak; pis, daha pis yıllar bekliyor insanlığı." Yalçın DOĞAN Yazar Hürriyet Gazetesi 26 Ağustos 2006 ...
Bu ürünü 483 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: