Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
KÜRESEL DÜNYADA JEOPOLİTİK SORUNLAR: İŞGAL, İLHAK VE ÇATIŞMALAR ( KÜRESEL DÜNYADA JEOPOLİTİK SORUNLAR: İŞGAL, İLHAK VE ÇATIŞMALAR )
KÜRESEL DÜNYADA JEOPOLİTİK SORUNLAR: İşgal, İlhak ve Çatışmalar
KÜRESEL DÜNYADA JEOPOLİTİK SORUNLAR: İŞGAL, İLHAK VE ÇATIŞMALAR ( KÜRESEL DÜNYADA JEOPOLİTİK SORUNLAR: İŞGAL, İLHAK VE ÇATIŞMALAR )
Barkod
: 9786254066481
Basım Yılı
: Kasım 2020
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13,5x21,5
Sayfa Sayısı
: 320
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Aynı gün kargo
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
32,00
İndirimli Fiyatı
25,92
Kazanılan Puan
78 NP
Bu ürünü 94 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

İnsanlığın yegâne evi olarak dünya, gözlemlenebilir evren çerçevesinde canlı yaşamın bulunduğu tek gezegendir. Canlı yaşam grubunda sadece insanlar değil, bitkiler ve hayvanlar da yer almaktadır. Bu nedenle dünya denilen gezegen diğer tüm gezegenlerden bu yönüyle, hassaten farklılık göstermektedir. Kutuplarda basık, ekvatorda şişkin olması hasebiyle küresel bir şekle benzeyen dünya, içinde barındırdığı canlılar tarafından yaşama mücadelesinin merkez noktası olmuştur. Özellikle insanlar tarafından bir mücadele küresi hâline gelen dünya, bu mücadeleden dolayı işgaller, ilhaklar ve çatışmalarla etkisini gösteregelmiştir. İnsanlığın var oluşundan bu yana iktisadi menfaatler başta olmak üzere siyaset mücadelesi, sosyokültürel dayatmalar ve coğrafi paylaşım unsurları üzerine pek çok olaylar yaşanmış, yaşanıyor ve yaşanmaya devam etmektedir. Bu sayılan unsurlar yer-siyaseti veya siyasi coğrafya olarak adlandırılabilen “jeopolitik” olguyla bağlantılıdır. Bu nedenle kitap, “Küresel Dünyada Jeopolitik Sorunlar: İşgal, İlhak ve Çatışmalar“ ismiyle kaleme alınmıştır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: