Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
KUR’AN’DA HZ. PEYGAMBER’İN (S.A.V.) VASIFLARI (  )
Kur’an’da Hz. Peygamber’in (s.a.v.) Vasıfları
Yorumları oku
KUR’AN’DA HZ. PEYGAMBER’İN (S.A.V.) VASIFLARI (  )
%20 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 400
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 35,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 28,00 TL
Kazanılan Puan
: 84 NP
Barkod
: 9786059669436
Basım Yılı
: Nisan 2019
Ürünün Tanıtımı

Bu mütevazı çalışmayı yapmamızın sebebi; Kur’an ölçeği içerisinde, Peygamber Efendimiz’in ahlâkî meziyetlerinin, mücadele azminin, tebliğ ve tebyin görevini yürütürken sergilediği sabır ve metanetinin, aile hayatına dair gösterdiği hassasiyetinin, topluma karşı üstlendiği sorumluluğunun doğru bir şekilde anlaşılmasına ve tanıtılmasına sağlamaya yardımcı olmaktır. Ayrıca onun evrensel nitelik taşıyan mesajlarını anlatırken ve uygularken takip ettiği yöntemlerini ve yaklaşımlarını ortaya koymaktır. Zira evvelemirde onun tutum ve davranışlarını doğru bir şekilde anlamanın ilk mercii Kur’an’dır.


Çalışmamızda, “Kur’an’da Hz. Peygamber’in Vasıfları”nı anlatan kavramlardan hareketle, onun mübeşşir, münzir, şâhid, üsve-i hasene, rahmet, raûf, sâdık, harîs, burhân, mütevekkil, emîn gibi özelliklerine de değindik. Yüce ahlakına, affediciliğine, sabrına, sehâvetine, şecaatine, nezâketine, tevazuuna, teslimiyetine işaret ettik. Yaşadığı toplumda tanındığına/bilindiğine, ümmetine düşkünlüğüne, şeriat sahibi olduğuna, tebliğinde ücret istemediğine, hidâyete erdirme kudretinde olmadığına, orta yolu izlediğine, hüküm verme yetkisine sahip olduğuna, inkârcılara ve münâfıklara boyun eğmediğine, hiçbir kimsenin hevâ ve hevesine uymadığına ve benzeri konulara yer verdik.


Asıl konumuz Kur’an’da Hz. Peygamber olduğuna göre, birinci kaynağımız Kur’an oldu. İhtiyaç duyuldukça tefsirlere müracaat ettik. Zaman zaman meselenin daha iyi anlaşılması için hadislere başvurduk. Böylece sünnet olmadan Kur’an’ın anlaşılmasının zor olduğunu tekrar teyit etmiş olduk. Kısmen İslam tarihi ve tefsir kaynaklarına da müracaat ettik.

Bu ürünü 38 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: