Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
KUR’AN’DA HZ. PEYGAMBER (  )
Kur’an’da Hz. Peygamber
KUR’AN’DA HZ. PEYGAMBER (  )
Barkod
: 9789944288255
Basım Yılı
: Nisan 2008
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 20.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 245
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
9,26
İndirimli Fiyatı
6,95
Kazanılan Puan
21 NP
Bu ürünü 177 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Bizler kötülüklerle yeterince mücadele veremeyiz, ama biz iyilikleri çoğaltır ve yayarsak, kötülüklerle iyilikler mücadele verecek ve onların alanını daraltıp yerine geçeceklerdir. Onun için, Yüce Allah Fussilet 34’e kötülüğü ancak iyilikle giderebileceğini Hz. Peygamber’e öğretmekledir. Diğer taraftan Ra’d 22’de, “Kötülüğü güzellikle savarlar“ özelliğini aklın gereği olarak görmektedir. Demek ki kötülüğe iyikle mukabele etmek Allah’ın emri ve aynı zamanda Peygamber’in uygulaması olmaktadır.

Günümüz dünyasının bu ilahi kuralara ve peygamberi ahlaka ihtiyacı vardır. Kötülüklerin dumanı çok gür çıkıyor, etrafı sarıyor, beyinieti ve sosyal ahlakı kirletiyor, gönülleri karartıyor ve nefisleri kaynatıyor. Çünkü insanlık iyiyi geliştirmek için çabo sarf etmiyor, ilahi olan ne varsa ondan kaçıyor, vahyi tanımamaya çalışıyor, erdemlerin kanı dolduruyor. İyi, sevgi, merhamet, güzel, hak ve doğru aranır oluyor, “Neredesin ey sevgi, neredesin ey merhamet, neredesin ey iyilik neredesiniz ey erdemler?“ Feryadını basarak yaşlar akıtıyor.

Kötülükler tufan olmuş, bir Hz. Nuh gemisi gerekiyor. Artık insanlığın kurtuluşu Kur’an gemisi ve onun kaptanı Hz. Muhamrned’e ihtiyacı her gün gittikçe artıyor. İnsanlık kötüyü tanrı haline getirmiş, onların bu tanrısı da kurban istiyor. “Neyi kurban isliyorsun?“ Sorularına da, insanı ve erdemleri diye cevap veriyor. İyiyi besleyernezsek, ona gıda veremezsek ve onu geliştiremezsek geleceğimiz karanlık görünmektir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: