Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
KUR’AN VE RİVAYETLERDE VELAYET (  )
Kur’an ve Rivayetlerde Velayet
KUR’AN VE RİVAYETLERDE VELAYET (  )
Barkod
: 9786055030148
Basım Yılı
: Eylül 2014
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 15 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 672
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
43,00
İndirimli Fiyatı
36,55
Kazanılan Puan
110 NP
Bu kitabı 6,09 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 219 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Nübüvvet ve imameti bile kendi içinde geliştiren, bütün kemallerin kaynağı ve bütün hayırların esası olan dinin en belirgin çehresi, hiç şüphesiz velayet hakikatidir. Velayetin yüceliği hususunda İmam Bakır (a. s. )’ın, ismet dili ve imamet beyanıyla şöyle buyurmuş olması yeterlidir: “Hiçbir şey, velayet kadar konuşulmamıştır. ”

Velayet bir yandan Hak Teala’ya yakınlaşmak ve rububi dergaha yakın olmaktır ve diğer yandan ise Rabb’in feyzinin zuhûru ve Allah’ın hakikî velayetinin parlayış ve yayılışıdır. Bu açıdan varlık aleminin bu önemli hususunun hakkıyla tanınması ve incelenmesi gerekir.

Öte yandan bu hakikatin tecessümü ve belirgin hale getirilmesi oldukça karmaşık ve zor bir husustur. İlahi veliler ve hakikaten velayet nimetinden istifade eden kimseler, bir tür gizlilik ve bâtın içinde yaşamaktadırlar. Dolayısıyla onların siret ve metodu, kendilerinden kolayca ders alınabilecek ve doğru bir metot üzere birey ve toplumda hayata geçirilebilecek bir kolaylık içinde değildir. Peygamber (s. a. v. )’in değerli şahsından sonra velayetin en kamil ve belirgin çehresi, şüphesiz Hz. Ali (a. s. )’ın mübarek vücûdudur ve Hz. Ali (a. s. ) bütün hayırların tecessümü ve bütün kemallerin reel bir örneğidir. Hz. Ali hakkında bilgi sahibi olmak ve onun bireysel ve toplumsal yaşam biçimini öğrenebilmek; velayet aşamalarına yol bulmak, velayetin değerlerini ve yüce boyutlarını hayata geçirmek için en iyi araç konumundadır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: