Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
KURAMDAN UYGULAMAYA SOSYAL BİLGİLER ÖĞRETİMİNDE ÇAĞDAŞ ÖĞRENME VE ÖĞRETME YAKLAŞIMLARI ( KURAMDAN UYGULAMAYA SOSYAL BİLGİLER ÖĞRETİMİNDE ÇAĞDAŞ ÖĞRENME VE ÖĞRETME YAKLAŞIMLARI )
Kuramdan Uygulamaya Sosyal Bilgiler Öğretiminde Çağdaş Öğrenme ve Öğretme Yaklaşımları
KURAMDAN UYGULAMAYA SOSYAL BİLGİLER ÖĞRETİMİNDE ÇAĞDAŞ ÖĞRENME VE ÖĞRETME YAKLAŞIMLARI ( KURAMDAN UYGULAMAYA SOSYAL BİLGİLER ÖĞRETİMİNDE ÇAĞDAŞ ÖĞRENME VE ÖĞRETME YAKLAŞIMLARI )
Barkod
: 9786257676595
Basım Yılı
: Mart 2021
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16x23,5
Sayfa Sayısı
: 336
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-7 iş günü temin
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
40,00
İndirimli Fiyatı
34,00
Kazanılan Puan
102 NP
Bu ürünü 20 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Disiplinlerarası bir yapıya sahip olan sosyal bilgiler, içerik olarak çok sayıda sosyal bilim disiplininden oluştuğundan dolayı karmaşık bir yapıya sahiptir. Bu kapsamda sosyal bilgiler öğretiminde çağın gereklerine cevap verebilecek öğrenci merkezli öğrenme ve öğretme yaklaşımlarının kullanılması bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu ihtiyacın karşılanması için aktif öğrenmeyi esas alan ve teori ile uygulamayı bir araya getirerek öğrencilerin yaparak yaşayarak öğrenmesine zemin hazırlayan çağdaş öğrenme ve öğretme yaklaşımları gün geçtikçe daha fazla önem kazanmaktadır. 21. yüzyılda hızla değişen eğitim anlayışında ilgili yaklaşımları uygulama örnekleriyle birlikte ele alan bu kitap, sosyal bilgiler öğretmenleri, akademisyenler, lisans ve lisansüstü eğitimi alan öğrenciler için bir kaynak kitap niteliğindedir. Türkiye’deki farklı üniversitelerde görev yapan sosyal bilgiler eğitimi alanında uzman akademisyenler tarafından kaleme alınmıştır. Yapılandırmacı yaklaşıma uygun bir şekilde hazırlanan bu kitabın sosyal bilgiler alanyazınına, uygulayıcılara ve öğrencilere faydalı olacağı inancındayız.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: