Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
KÜMELENME: BÖLGESEL KALKINMADA ANAHTAR MI? KİLİT Mİ? / “BATI AKDENİZ BÖLGESİ ORMAN ÜRÜNLERİ ENDÜSTRİSİ DENEYİMİ” ( KÜMELENME: BÖLGESEL KALKINMADA ANAHTAR MI? KİLİT Mİ? / “BATI AKDENİZ BÖLGESİ ORMAN ÜRÜNLERİ ENDÜSTRİSİ DENEYİMİ” )
Kümelenme: Bölgesel Kalkınmada Anahtar mı? Kilit mi? / “Batı Akdeniz Bölgesi Orman Ürünleri Endüstrisi Deneyimi”
KÜMELENME: BÖLGESEL KALKINMADA ANAHTAR MI? KİLİT Mİ? / “BATI AKDENİZ BÖLGESİ ORMAN ÜRÜNLERİ ENDÜSTRİSİ DENEYİMİ” ( KÜMELENME: BÖLGESEL KALKINMADA ANAHTAR MI? KİLİT Mİ? / “BATI AKDENİZ BÖLGESİ ORMAN ÜRÜNLERİ ENDÜSTRİSİ DENEYİMİ” )
Barkod
: 9786051335247
Basım Yılı
: Nisan 2013
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 X 23,5
Sayfa Sayısı
: 136
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
28,00
İndirimli Fiyatı
22,68
Kazanılan Puan
68 NP
Kategoriler
Bu ürünü 1643 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
“Kümelenme günümüzde tam bir modaya dönüşmüştür. “ demek abartı olmayacaktır. Gelişmiş ülkelerde kendi özel koşullarında ve çoğunlukla kendiliğinden ortaya çıkan kümelenme, ülkemizde özellikle 2000’li yıllardan sonra hem merkezi hükümet hem de yerel aktörler tarafından benimsenerek kabul görmüştür. Ancak benimseme daha çok biçimsel olmuştur. Başarılı bir bölgesel kalkınma modeli olduğuna dair inanç, yerel ve ulusal politikalarda sıkça zikredilmesine ve yöneticiler ile bürokratların bu hususu dillerinden düşürmemesine yol açmıştır. Kalkınma ajanslarının aşamalı kuruluş sürecini tamamlaması ile kümelenme furyası daha da hız kazanmıştır. Hâlbuki Türkiye’nin bölgesel kalkınma deneyimi azdır ve politika araçları tasarlamada ve uygulamada başarılı bir sicile sahip değildir. Bu nedenle kümelenme kurtarıcı ve kolay uygulanır gibi algılanmıştır. Tıpkı bir komut gibi: “Kümelenin!“ Ne var ki Batılı gelişmiş ülkelere ait kümelenme deneyimi çoğu zaman yeniden türetilebilir veya kopyalanabilir değildir. Tüm bunlar kümelenmenin Türkiye için uygun bir bölgesel politika aracı olmadığını değil, üzerinde düşünülmesi ve teknik analizlerle desteklenerek kaynakların tahsis edilmesi gereken bir araç olduğunu hatırlatmaktadır. Elinizdeki bu kitap kümelenme konusunda farklı teknik analizlerden birini yöneticilere ve akademik camiaya uygulamalı olarak göstermek amacı ile hazırlanmıştır.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: