Sepete Ekle
KAPAT
Değerli Müşterimiz;

Yoğunluktan kaynaklı telefonlarımızda uzun süreli beklemeler yaşanabilmektedir.

info@nobelkitap.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
KÜLTÜREL VE BİLİMSEL SÖYLEMLERİN İNŞA MEKANİZMALARI BAĞLAMINDA BEDEN ( KÜLTÜREL VE BİLİMSEL SÖYLEMLERİN İNŞA MEKANİZMALARI BAĞLAMINDA BEDEN )
Kültürel ve Bilimsel Söylemlerin İnşa Mekanizmaları Bağlamında BEDEN
KÜLTÜREL VE BİLİMSEL SÖYLEMLERİN İNŞA MEKANİZMALARI BAĞLAMINDA BEDEN ( KÜLTÜREL VE BİLİMSEL SÖYLEMLERİN İNŞA MEKANİZMALARI BAĞLAMINDA BEDEN )
Barkod
: 9786254024689
Basım Yılı
: Ağustos 2020
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13,5x21,5
Sayfa Sayısı
: 640
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
1-3 iş gününde kargoda
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
48,00
İndirimli Fiyatı
38,88
Kazanılan Puan
117 NP
Bu kitabı 6,48 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 21 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Beden; insan yaşamının doğadan, dolaysız deneyimden koparılarak icat edilmiş söylemsel kategorilere ve gerçeklik rejimlerine göre baskı altına alındığı, şeyleştirildiği ve biçimlendirildiği ve adına da uygarlaşma, kültür, bilim, teknoloji, gelişme ve ilerleme denen tahakküm ve şeyleşme sürecinin hem hedefi hem de ürünü olmuştur. Doğadan kopmanın ve sembolik kültürün icadıyla başlayan bedenin bu makûs tarihi, insani varoluşun esas boyutu olan bütüncül bedenleşme deneyiminden bedenin bir şeye, nesneye, kategoriye, sembole, metafora, yüzeye ve organizmaya indirgenmesi sürecini ifade etmektedir. Bildiğimiz hâliyle beden ve bedenleşme deneyiminin neliği ve nasıllığını açıklayan teorizasyon projesi bütünüyle sosyo kültürel bilimsel söylem, pratik ve kurumların etkileşimsel yapılandırmasının bir neticesidir. “Bedenlerin ve deneyimlerin gerçekliğini dışa vuran temsillerin temelindeki söylem ve gerçeklik rejimlerinin kimlerin bedenlerine, deneyimlerine, inisiyatiflerine ve çıkarlarına dayandığı” sorusundan hareketle eleştirel, feminist, fenomenolojik ve pragmatist yaklaşımlar çerçevesinde beden ve bedenleşme deneyiminin yapılandırılma serüvenini ele alan bu kitap, söylemsel biçimlendirmeden kaçılamayacağını ileri süren postmodern teslimiyetçi yaklaşımdan farklı olarak bedenleşme deneyiminin direniş ve öz belirlenim potansiyelinin ve failliğinin arkasında durur. Çünkü beden, varoluşsal özelliklerimizin tümünün eş zamanlı ve etkileşimsel olarak örümlendiği ve ancak yapay bir düzlemde ayrıştırılabileceği bütüncül bir deneyimdir. Hiçbir söylem, bedenleşme deneyimlerini bütünüyle zapt edemez. Bedenleşmenin deneyimsel boyutu her zaman söylemi sorgulayabilecek, alaşağı edebilecek ve kendi gerçekliğini ortaya koyabilecek bir faillik potansiyeli barındırır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: