Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
KÜLTÜREL ANTROPOLOJİ KÜLTÜREL ÇEŞİTLİLİĞİ TAKDİR ETMEK / CULTURAL ANTHROPOLOGY A PPRECİATİNG CULTURAL DİVERSİTY ( KÜLTÜREL ANTROPOLOJİ KÜLTÜREL ÇEŞİTLİLİĞİ TAKDİR ETMEK / CULTURAL ANTHROPOLOGY A PPRECİATİNG CULTURAL DİVERSİTY )
KÜLTÜREL ANTROPOLOJİ Kültürel Çeşitliliği Takdir Etmek / CULTURAL ANTHROPOLOGY A ppreciating Cultural Diversity
KÜLTÜREL ANTROPOLOJİ KÜLTÜREL ÇEŞİTLİLİĞİ TAKDİR ETMEK / CULTURAL ANTHROPOLOGY A PPRECİATİNG CULTURAL DİVERSİTY ( KÜLTÜREL ANTROPOLOJİ KÜLTÜREL ÇEŞİTLİLİĞİ TAKDİR ETMEK / CULTURAL ANTHROPOLOGY A PPRECİATİNG CULTURAL DİVERSİTY )
Barkod
: 9786254069529
Basım Yılı
: Eylül 2021
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 21,5x27,5
Sayfa Sayısı
: 376
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
60,00
İndirimli Fiyatı
48,60
Kazanılan Puan
146 NP
Bu ürünü 212 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Kültürel Antropoloji – Kültürel Çeşitliliği Takdir Etmek, bugün antropolojinin temel sorunsallarını, kavramlarını ve kuramlarını güncel örnekleri ve tartışmaları ile ele alan bir temel kaynak niteliğindedir. Kitap, özellikle ABD’de antropolojinin nasıl şekillenmiş olduğunu ve antropoloji eğitiminin hangi konular üzerinde durduğunu belgeleyen bir ders kitabı özelliği taşımaktadır.
Columbia Üniversitesinden doktorasını almış olan Amerikalı antropolog Konrad Phillip Kottak (d. 1942); Brezilya ve Madagaskar’da araştırma yürütmüş ve ders kitabı niteliğindeki eserleri en çok okunanlar listesine girmiş, ödüller almış ve birçok dile çevrilmiş bir yazardır. Yazar, Amerikan toplumunu da antropolojinin bakış açısı ile izlemekte ve modern mitolojilerin gelişmekte olduğunu savlamaktadır.
Kottak, kitapta; antropolojinin küçük ölçekli toplumları derinlemesine inceleme geleneğini günümüzde küreselleşme, çevre sorunları ve hareketleri gibi güncel oluşum ve sorunlarla birlikte değerlendirmektedir. Etnisite, sosyal sınıf, azınlık toplulukların konumu, cinsel kimlik gibi kültürel çeşitliliklerin sosyal bilimlerin bakış açısı ile nasıl değerlendirildiğinin farkında olmak, bizim coğrafyamız açısından da gerekli bir uğraştır. Kitap; sadece antropologlar için değil her yaştan siyaset bilimciler, medya ve iletişim uzmanları, uluslararası ilişkiler ve tarih, psikoloji “öğrencileri” için de değerli bir kaynaktır.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: