Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
KÜLTÜR SAVAŞINDA İLERİ SAVUNMA HATTI (  )
Kültür Savaşında İleri Savunma Hattı
KÜLTÜR SAVAŞINDA İLERİ SAVUNMA HATTI (  )
Barkod
: 9786056193057
Basım Yılı
:
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 20 (cm)
Sayfa Sayısı
: 480
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%22 İNDİRİM
Liste Fiyatı
60,00
İndirimli Fiyatı
46,80
Kazanılan Puan
140 NP
Bu ürünü 254 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

İbrahim OKUR, iki yeni kitap yayınladı. İlki, Kültür Savaşında İleri Savunma Hattı adını taşıyan 480 sayfalık hacimli bir kitap. Söz konusu kitap altı bağımsız bölümden oluşuyor. Ancak bütün bölümler aynı bütünün parçaları. Birinci bölümde Avrupalı kuramsal tarihçilerin kendi tarih sayfalarını ne gibi hayal ürünleriyle doldurdukları anlatılırken, buna paralel olarak Türklüğe yönelik iftiralar ve çarpıtmalar, bölücü faaliyetlerin arka planı da inceleniyor ve cevaplandırılıyor. Yazarın ifadesiyle kitap, Türk milliyetçiliğinin savunma hattının güçlendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırlanmış. Kitapta, Avrupa strateji mahfillerinde Alevilere ve Aleviliğe dair “üretim“ler sergilendiği gibi, Kürdoloji sözde biliminin iddialarına da cevap veriliyor.

Kitabın ikinci bölümünde, Türklüğün tarihteki derinliği üzerinde bugüne kadar ortaya çıkarılan bilimsel nitelikli bilgiler değerlendiriliyor. Arap tarihi, Germen tarihi, Latin tarihi, Fransız tarihi ve İngiliz tarihiyle kıyaslamalara da kitapta yer verilmiş. Üçüncü bölümde tarihte adı geçen kavim adlarıyla Türk adının ve boy adlarının etimolojisi inceleniyor. Dördüncü bölümde, Sumer matematiğinin gücünün önüne perde gibi örtülen Grek matematiğine dair eleştirilere yer verilmiş. Beşinci bölüm, Avrupa’nın günümüzdeki etnik yapılanmasında Türk kavimlerinin etkisi ve belirleyici konumu inceleniyor.

Altıncı bölüm, yazarın ifadesiyle bir karalama defteri. Tarihin oluşumunda rol oynayan ve insanı aşan 14 etken tek tek mercek altına alınmış. Dünyanın yörünge değişikliklerinin ve dönme eksenindeki kaymaların, güneş lekelerinin, güneş rüzgârlarının, atmosferin yapısındaki değişikliklerin, depremlerin, manyetik alandaki değişmelerin, salgın hastalıkların, hammadde kaynaklarının sınırlı olmasının, göktaşı çarpmalarının ve gelecekteki muhtemel tehlikelerin, uzaydaki karanlık bulutların, yanardağ patlamalarının, Gulf stream sıcak su akıntısının tarihin bilinen biçimini almasında oynadığı roller inceliyor. Kitabın bu bölümü Türk kavimlerinin tarihteki baskın rolünün nedenlerini de inceliyor. Söz konusu son bölüm, aynı zamanda, Stephan Hawkings’in “insan soyunun önümüzdeki binyılda varlığını sürdürüp sürdüremeyeceğine emin değilim“, şeklindeki karamsar ifadesinin ayrıntılı bir açıklaması niteliğindedir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: