Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
KUANTUM BENLİK (  )
Kuantum Benlik
KUANTUM BENLİK (  )
Barkod
: 9786053142027
Basım Yılı
: Ağustos 2017
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 156
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
30,00
İndirimli Fiyatı
24,00
Kazanılan Puan
72 NP
Bu kitabı 4,00 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 392 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

“Kuantum fiziği”, yalnızca fizikçileri ilgilendiriyormuş gibi göru¨nen, gu¨ndelik hayatımızın basit kaygılarıyla kafa yoramadığımız, bu nedenle de deyim yerindeyse “yorucu” bir kavram. Oysa bu kavram Britanyalı fizikçi Danah Zohar’ın ellerinde, kendimizle, du¨nyayla ve başkalarıyla olan ilişkimizi açıklayabilecek bir alet kutusuna dönu¨şu¨yor. Bu alet kutusunun yardımıyla Zohar, yeni bir insan bilinci hipotezi sunuyor.


Zohar’ın zihin açıcı tezi şu: Öznel farkındalık dolaysız olarak kuantum su¨reçlerden doğar ve kuantum kuramındaki dalga-parçacık ikiliği zihin-beden ikiliğinin temelini oluşturur. Elinizdeki kitabın önemi, Zohar’ın bu tezi yalnızca fizik du¨nyasına ait olmaktan çıkararak; felsefi, toplumsal ve varoluşsal sorunlara bu tezin ışığında bakabilmesinde saklı.


Zohar’ın teorisiyle artık kendimize ve yaşadığımız du¨nyaya modern hayatın birbirinden bağımsız adacıkları olarak bakmaktan vazgeçebilir ve modern du¨nyaya özgu¨ yabancılaşmadan kurtulabiliriz. Evreni, kaynaklarının emrimize amade olduğu bir tu¨ketim nesnesi olarak değil, insan bilincinin ifadelerinden biri, yani bir bilinç durumu olarak görebiliriz. Yaşayan varlıklara yaşamın ortak yazarları olarak bakabiliriz. Kuantum Benlik kendimizle, birbirimizle ve du¨nyayla barışı tesis etme mu¨cadelesinde, kuantum fiziğin zorlu yollarından geçmiş değerli bir katkı.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: