Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
10 Roman
2017 Çok Satan
2018 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hemingway Kitap
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
KÜLTÜR
KÜLTÜR
Mutlaka Okunması Gereken 20 Kitap
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
“KRUPP’UN“ BİTMEYEN “BALKAN SAVAŞI“ SÜRGÜN VE SOYKIRIM ( BİRİNCİ DÜNYA SAVAŞI’NIN 100. YILINDA ALMAN DIŞİŞLERİ BELGELERİNDE )
“Krupp’un“ Bitmeyen “Balkan Savaşı“ Sürgün ve Soykırım Birinci Dünya Savaşı’nın 100. Yılında Alman Dışişleri Belgelerinde
Yorumları oku
%20 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 19.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 672
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 30,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 24,00 TL
Kazanılan Puan
: 72 NP
Barkod
: 9786054794621
Basım Yılı
: Ağustos 2014
Ürünün Tanıtımı

Birinci Dünya Savaşı sadece “uzak“ Avrupa’da, Balkanlar, Türkiye ve Ortdaoğu tarihinde başta ermeniler olmak üzere her birimizin ailesinde kalıcı izler bırakan savaştır ve ondan sonra gelen acıların, sürgün, soykırım ve savaşların da “anasıdır.“ Balkan Savaşı bu büyük savaşın üvertürünü oluşturur. Bu savaşı Aram Andonyan ve Troçki’nin büyüt yapıtlarının da yardımıyla bu kitapta anlatmaya çalıştık.


Bu kitao Balkan halkları ve Osmanlı’nın Birinci Dünya Savaş’ına nasıl sürüklendiklerini alman silah tekelleri ile alman- türk millitaristlerinin ulusalcılığın bu “sürüklenişteki“ belirleyici rolünü yüzlerce belge ile gösterme yçnünde bir çaba. Bunun için Alman Dışişleri Politik Arşiv’ndeki İstanbul, Atina, Sofya, Belgrad, Çetinye, Viyana, Paris, Petersburg, Londra ve Girit’teki diplomatlardan gelmiş ve önemli bölümü Türkçe’de henüz yayımlanmamış 1500’ün üzerinde belge değerlendirilmiştir.


Birinci Dünya Savaşı’nın patlatılmasında en belirleyici rolü oynayan alman militarizminin ve onun “kadim türk dostlarının“ kanl izleri günümüze dek geliyor. Bunu ve dünyamızın “Balkanlaştırılması“ sürecini son yıllarda Almanya’da büyük yankı uyandıran barış kitaplarının da ışığında bu kitapta göstermeye çalıştık.

Bu ürünü 259 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: